Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Oficjalnie: Mariusz Jurasik zostaje w Górniku Zabrze

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Mariusz Jurasik podpisał nowy kontrakt z Górnikiem Zabrze. Doświadczony rozgrywający będzie reprezentował barwy klubu z Górnego Śląska jeszcze przez co najmniej jeden sezon.

O dojściu do porozumienia z 39-letnim prawym rozgrywającym poinformował na łamach swojej oficjalnej strony internetowej zabrzański klub.

 

Jurasik trafił na Górny Śląsk w 2012 roku po tym, jak przedwcześnie zakończył swoją przygodę z katarskim El Jaish. Dwukrotny medalista mistrzostw świata szybko wyrósł na lidera Górników, w sezonie 2013/14 sięgając z Trójkolorowymi po brązowy medal mistrzostw Polski. 

Obecna umowa Jurasika w Zabrzu wygasała wraz z końcem czerwca. "Józek" pozostanie jednak w klubie jeszcze przez co najmniej jeden sezon.

- Cieszę się bardzo, że w końcu negocjacje dobiegły końca. Myśleliśmy o dłuższym kontrakcie, ale Mariusz po sezonie 2015/16 chce zakończyć karierę. To oczywiście nie oznacza, że w przyszłym roku definitywnie pożegna się z Zabrzem. Mamy czas na rozważenie kilku wariantów - mówi na łamach oficjalnej strony klubu prezes Bogdan Kmiecik.

W minionych rozgrywkach 39-letni rozgrywający wystąpił w 27 meczach, zdobywając 132 bramki.

Źródło: handballzabrze.pl

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL