Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Gabriela Urbaniak pierwszym wzmocnieniem Vistalu Gdynia

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Grająca ostatnio w SMS-ie ZPRP Płock Gabriela Urbaniak dołączyła do Vistalu Gdynia. Zawodniczka, która ukończyła właśnie liceum ma wzmocnić lewe skrzydło.

W minionym sezonie obok Magdy Stanulewicz, na lewym skrzydle grała Maja Zrnec. Słowenka opuściła jednak Vistal Gdynię. Zastąpi ją tegoroczna absolwentka płockiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego Gabriela Urbaniak - urodzona w 1996 roku reprezentantka Polski w swojej kategorii wiekowej, która jest wychowanką Sparty Oborniki.


Jest to pierwszy transfer do Vistalu w tym okresie transferowym. Wcześniej gdyński klub opuściły poza Zrnec Iwona Niedźwiedź, Ewa Andrzejewska i Magdalena Pawłowska. - Gabriela Urbaniak to uzupełnienie lewego skrzydła. Wydaje się, że na początku sezonu pierwszą zawodniczką na tę pozycję będzie Magda Stanulewicz - powiedział Marek Gutteter, prezes klubu.

Nie oznacza to jednak, że Urbaniak będzie grała niewiele. - Wszystko pokaże sezon. Jak pozyskaliśmy Monikę Kobylińską, to teoretycznie była ona trzecia na swojej pozycji, a w trakcie sezonu stała się jedną z najmocniejszych zawodniczek w naszej kadrze. Fakt powołania przez trenera reprezentacji o czymś świadczy - dodał Gutteter.

To nie ostatni transfer do Vistalu Gdynia. Zespół z Trójmiasta w najbliższym czasie ma wzmocnić jeszcze środkowa rozgrywająca. Wicemistrzowie Polski rozglądają się zarówno na rynku krajowym, jak i zagranicznym.

Komentarze (5):

Wszystkie komentarze (5)

Komentarze (5)

PRZEJDŹ NA WP.PL