Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Paris Saint-Germain ma nowego trenera oraz zawodnika

Tomasz Rosiński
Tomasz Rosiński
Bośniak [tag=19394]Zvonimir Serdarusić[/tag] został trenerem, natomiast [tag=34558]Luka Karabatić[/tag] zawodnikiem francuskiego klubu [tag=8010]Paris Saint-Germain[/tag].

W piątek PSG ogłosiło przyjście bośniackiego szkoleniowca Serdarusicia (podpisał 3-letni kontrakt), który zastąpił na tym stanowisku Philippe'a Gardenta. Pod wodzą Gardenta paryżanie wywalczyli dwa mistrzostwa i dwa Puchary Francji, zaś w Lidze Mistrzów najdalej zaszli do 1/4 finału (ostatnio w ćwierćfinale LM ulegli MKB Veszprem).


Urodzony w 1950 roku Zvonimir Serdarusić jest uważany za jednego z najlepszych trenerów na świecie. Najbardziej znany jest z pracy w THW Kiel w latach 1993-2008, z którym zdobył 11 tytułów mistrza Niemiec, pięć krajowych pucharów, trzy Puchary EHF oraz jeden złoty i dwa srebrne medale w Lidze Mistrzów.

Wraz ze szkoleniowcem z Bośni i Hercegowiny do drużyny Paris Saint-Germain dołączył 27-letni obrotowy L. Karabatić, młodszy z braci Karabaticiów, który związał się umową z paryskim klubem do końca czerwca 2019 roku.

- Zagrać w Paris Saint-Germain z tak wyjątkowymi zawodnikami to będzie wielka radość. Po zdobyciu mistrzostwa świata, przeżywam fantastyczny rok. Dziękuję działaczom klubu z Paryża za zaufanie jakim mnie obdarzyli - powiedział mający 202 centymetry wzrostu szczypiornista.

Paris Saint-Germain odzyskało mistrzostwo Francji, drużyna Pawła Paczkowskiego na piątym miejscu

Komentarze (5):

Wszystkie komentarze (5)

Komentarze (5)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL