Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Kolejny polski talent w Bundeslidze! Maciej Majdziński zawodnikiem HSV Hamburg!

Maciej Wojs
Maciej Wojs
19-letni prawy rozgrywający Maciej Majdziński będzie od przyszłego sezonu zawodnikiem HSV Hamburg! Młody polski szczypiornista podpisał z finalistą Pucharu EHF dwuletni kontrakt.

Transfer utalentowanego polskiego rozgrywającego potwierdził w środę na swojej oficjalnej stronie internetowej klub z Hamburga.


O tym, że Majdziński może wkrótce wyjechać za granicę informowaliśmy już w zeszłym tygodniu. Początkowo nazwisko 19-letniego Polaka łączone było z innym klubem niemieckiej Bundesligi, SC Magdeburgiem. Ostatecznie młody prawy rozgrywający związał się umową z HSV.

Majdziński to wychowanek MTS-u Kwidzyn. Ostatnie lata spędził on w pierwszoligowym SMS-ie ZPRP Gdańsk, dla którego w sezonie 2014/15 wystąpił w 16 meczach, zdobywając w nich 71 bramek. 19-latek jednocześnie był ważnym ogniwem młodzieżowej reprezentacji Polski.

W Hamburgu Majdziński będzie współpracował ze szkoleniowcem reprezentacji Polski seniorów, Michaelem Bieglerem, który z początkiem lipca obejmie HSV. Grający na prawym rozegraniu Majdziński to drugi Polak, który zasili szeregi ekipy z Hamburga przed startem nowego sezonu. Wcześniej kontrakt z HSV podpisał bowiem Piotr Grabarczyk.

W minionym sezonie HSV finiszował na 9. pozycji w rozgrywkach DKB Handball Bundesligi. W zmaganiach Pucharu EHF drużyna z północy Niemiec dotarła aż do finału, w którym uległa Füchse Berlin.

Barwy klubu z Hamburgu reprezentowało w przeszłości trzech Polaków. W latach 2005-2011 zawodnikiem HSV był Krzysztof Lijewski, w sezonie 2007/08 grał tam Michał Jurecki, a począwszy od 2008 aż do 2013 roku w hamburskim zespole występował Marcin Lijewski.

#dziejesiewsporcie: Świetny mecz i gole... Malty


Źródło: sport.wp.pl

Oficjalnie: Michael Biegler podpisał kontrakt z HSV Hamburg

Komentarze (15):

Wszystkie komentarze (15)

Komentarze (15)

×
    Wszystkie komentarze (15)
    PRZEJDŹ NA WP.PL