Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Pięciu zawodników opuściło KSZO Odlewnię Ostrowiec Świętokrzyski

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Siódma drużyna minionych rozgrywek I ligi mężczyzn gr. B, KSZO Odlewnia Ostrowiec Św., dokonała pierwszych ruchów kadrowych. Zespół opuściło pięciu szczypiornistów, wśród nich król strzelców ligi.

Sezon 2014/15 był dla ekipy z Ostrowca Świętokrzyskiego debiutanckim rokiem na pierwszoligowych parkietach. Po bardzo słabym starcie w rozgrywkach, drużynę objął trener Aleksander Malinowski, szybko odmieniając oblicze zespołu. W drugiej rundzie KSZO Odlewnia prezentowała się już przyzwoicie i ostatecznie finiszowała na siódmej pozycji.

Przed nadchodzącym sezonem drużyna nie uniknie zmian kadrowych, zwłaszcza na pozycjach rozgrywających. Już teraz zespół opuściło pięciu zawodników grających w drugiej linii.

Bez wątpienia najbardziej odczuwalny będzie brak Tomasza Pomiankiewicza, który w 26 meczach minionego sezonu rzucił aż 187 bramek (średnio ponad 7 goli na mecz), zostając królem strzelców rozgrywek I ligi mężczyzn gr. B. 

W Ostrowcu Świętokrzyskim nie będą również występować Dawid Biskup, Grzegorz Mroczek, Paweł Świeca oraz Rafał Jamioł. Pierwszy z nich zdecydował się na wyjazd do grającego w niemieckiej Saarlandlidze SGH Sankt Ingbert, ostatni natomiast przebywał w KSZO wyłącznie na wypożyczeniu z Vive Tauron II Kielce.

Wspomnianych czterech graczy zdobyło dla ekipy z hutniczego miasta łącznie 163 bramki. Biskup trafiał do siatki rywali 47 razy, Świeca 46, Mroczek 39, a Jamioł 31 razy.

Komentarze (3):

Komentarze (3)

PRZEJDŹ NA WP.PL