Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Olkuszanki rozpoczęły treningi

Piotr Lubaszka
Piotr Lubaszka
Spadkowicz z PGNiG Superligi - SPR Olkusz wrócił 3 sierpnia do treningów przed zbliżającymi się rozgrywkami I ligi. Aktualnie żółto-czerwone są w trakcie obozu przygotowawczego.

W kadrze ekipy z Małopolski po spadku z elity kobiecego szczypiorniaka nastąpiły spore zmiany, zarówno wśród zawodniczek, jak i sztabu szkoleniowego. Nowym trenerem Srebrnych Lwic został dobrze znany w środowisku piłki ręcznej Marcin Księżyk, który podpisał z ekipą z Małopolski 2-letni kontrakt. Drugim trenerem SPR-u w dalszym ciągu będzie Marian Gawęda. Do sztabu trenerskiego ekipy z Olkusza dołączyło dwóch fizjoterapeutów - Grzegorz Wowra (fizjoterapeuta kadry narodowej) oraz jego najbliższy współpracownik, Krzysztof Garczarczyk.


Po spadku z PGNiG Superligi z drużyny odeszło 5 zawodniczek, które stanowiły o sile zespołu z Małopolski w elicie. Paulina Marszałek
wybrała ofertę Piotrcovii Piotrków Tryb., a drużynę z Nowego Sącza zasiliła Agata Basiak. Klub opuściły również dwie podstawowe bramkarki ekipy ze Srebrnego Grodu - Martyna Hoffman, która przeniosła się do drużyny KPR Jelenia Góra, ale przede wszystkim Monika Wąż. Popularna Skwara od najbliższego sezonu będzie reprezentowała barwy Zagłębia Lubin. Zespół zmieniła również rozgrywająca, Sabina Kobzar, która karierę zdecydowała się kontynuować w Jeleniej Górze. Do drużyny po urlopie macierzyńskim wróciła Iwona Staś, która ma za zadanie zastąpić Monikę Wąż, ale przede wszystkim dać żółto-czerwonym stabilizację w bramce. Klub zasiliły również dwie młode zawodniczki z Siemianowic Śląskich - Małgorzata Chruścińska oraz Dagmara Frączek. Trener Książęk włączył także do kadry pierwszego zespołu sporą grupę wychowanek SPR-u. Są to Paulina Leńczuk, Klaudia Wójcicka, Katarzyna Postołek, Agata Latała, Klaudia ZubKatarzyna Kantor oraz Małgorzata Kurzewska. Przede wszystkim jednak, co godne uwagi udało się zatrzymać w Olkuszu większą część drużyny, która jeszcze w poprzednim sezonie rywalizowała na parkietach Superligi.

Olkuszanki wróciły do treningów 3 sierpnia, a dwa dni później rozpoczęły obóz przygotowawczy, który podobnie jak w latach poprzednich odbywa się w Srebrnym Grodzie. Zawodniczki są skoszarowane na hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olkuszu. Podczas obozu mają do dyspozycji halę sportową, stadion oraz basen. Swoje pierwsze spotkania towarzyskie Lwice rozegrają już w najbliższy weekend w Jeleniej Górze, gdzie wezmą udział w turnieju towarzyskim. Rywalkami podopiecznych trenera Księżyka będą zespoły Vistalu Gdynia, KPR Jelenia Góra oraz Galiczanka Lwów. W kolejny weekend olkuszanki udadzą się do Piotrkowa Tryb., gdzie rywalizować będą z gospodyniami, UKS PCM Kościerzyna oraz Koroną Kielce.

Celem, jaki został postawiony przed nowym szkoleniowcem na najbliższy sezon jest spokojne budowanie drużyny i ogrywanie zawodniczek, które dopiero wchodzą w grę na takim poziomie rozgrywkowym, o czym tuż po podpisaniu umowy mówił nowy szkoleniowiec SPR-u - To na pewno nie będzie pójście na gotowe. Trzeba wykonać w Olkuszu dużo pracy, ale ja w żadnym razie się tego nie boję. Ustaliliśmy z zarządem kilka ważnych dla mnie kwestii na najbliższe dwa lata. Plan budowy zespołu jest długofalowy i perspektywiczny. Uważam, że tak właśnie powinno to wyglądać - robić pewne, małe kroki do przodu. Celem tu i teraz nie jest natychmiastowy awans, tylko rozwój drużyny i walka o awans w momencie, gdy zespół okrzepnie. Teraz na pewno czeka nas poważna przebudowa.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL