WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Oficjalnie: Filip Jicha zawodnikiem FC Barcelony!

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Jedna z największych i najgłośniejszych sag transferowych tego lata dobiegła końca. Rozgrywający i kapitan THW Kiel, Filip Jicha, podpisał czteroletni kontrakt z FC Barceloną Lassa.

Informacje łączące czeskiego zawodnika z katalońskim klubem były czołowym tematem wielu sportowych serwisów w Europie od niespełna miesiąca. Barcelona w szybkim tempie musiała pozyskać zawodnika, który zastąpi przenoszącego się do Paryża Nikolę Karabaticia, 33-latek chciał z kolei podpisać długą umowę z FCB ze względu na własne problemy finansowe. Na drodze transferu stało jednak szefostwo THW Kiel, które nie zgadzało się na odejście swojego kapitana.

Negocjacje obu klubów były długie i miały kilka zwrotów akcji. Barcelona złożyła początkowo ofertę wykupu kontraktu Jichy (obowiązywał do 30 czerwca 2017 roku) w wysokości 250 tys. euro, później po kolejnych odmowach szefostwa Zebr kwota ta wzrastała do 400 tys., 750 tys. i w końcu 1 mln euro.

We wtorkowe przedpołudnie wszelkie spekulacje dobiegły końca. FC Barcelona o zakontraktowaniu czeskiego rozgrywającego poinformowała za sprawą swojej strony internetowej. Jicha związał się z FCB czteroletnią umową, ważną do 30 czerwca 2019 roku.

Jicha to najlepszy piłkarz ręczny na świecie z 2010 roku. W barwach THW Czech występował od 2007 roku. Na przestrzeni ośmiu lat siedmiokrotnie zostawał mistrzem Niemiec, pięciokrotnie wygrywając również krajowy puchar. 33-latek dwukrotnie triumfował także w rozgrywkach Ligi Mistrzów.

Czech jest trzecim zawodnikiem, który dołączył do ekipy Barcelony przed startem nowego sezonu. Wcześniej klub zakontraktował bowiem Kamila Syprzaka oraz Marko Kopljara. Wszystko wskazuje z kolei na to, że do THW w miejsce Jichy trafi Norweg, Erlend Mamelund.

THW Kiel znalazło następcę Filipa Jichy?

Czy zgoda na transfer Jichy do Barcelony wyjdzie THW Kiel na dobre?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (15):

    Pokaż więcej komentarzy (12)
    PRZEJDŹ NA WP.PL