Najnowsze Wyniki/Kalendarz

ŚKPR Świdnica zagra w pierwszej lidze

Kamil Kołsut
Kamil Kołsut
ŚKPR Świdnica zagra w przyszłym sezonie w pierwszej lidze. Zespół z Dolnego Śląska zastąpi na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej Warszawiankę Warszawa.

Szczypiorniści ze Świdnicy w poprzednim sezonie zakończyli pierwszoligowe rozgrywki na trzynastej pozycji. Do dwunastego MTS-u Chrzanów ŚKPR-owi zabrakło trzech punktów. Wszystko wskazuje jednak na to, że zespół Krzysztofa Terebuna jesienią wciąż będzie grał na zapleczu elity.

Ekipa z Dolnego Śląska w pierwszej lidze zastąpi Warszawiankę, która z powodu kłopotów organizacyjnych wycofała się z udziału w rozgrywkach. Chęć przejęcia miejsca stołecznej drużyny zgłaszał także AZS AWF Biała Podlaska.

- ŚKPR na dziewięćdziesiąt dziewięć procent zagra w pierwszej lidze - zapewnia w rozmowie ze SportoweFakty.pl Komisarz Ligi, Bogusław Trojan. Oficjalna decyzja zapadnie najprawdopodobniej w środę po południu. Świdniczanie rundę jesienną rozpoczną od wyjazdowego starcia z Polski Cukier Pomezanią Malbork.

Komentarze (8):

 • sprt Zgłoś
  Regulamin z ubiegłego sezonu mówi że ostatnia drużyna ligi spada definitywnie i dlatego Biała nie powinna byc brana pod uwagę
  • into the vortex Zgłoś
   A najlepsze jest to, że zostało nieco ponad dwa tygodnie do początku rozgrywek. Leśnym dziadkom wydaje się, że to cała wieczność, mają refleks.
   • Cbc Zgłoś
    Nie wiemy jeszcze na sto procent czy nie będzie reorganizacji w związku z zamianą Warszawianki na Świdnicę. Ale też przy takim związku jaki mamy nie można wykluczyć, że postawiono
    Czytaj całość
    sprawę jasno dla ŚKPR-u: albo gracie w I lidze w grupie A i jeździcie po Polsce, albo nie gracie w I lidze.
    Wszystkie komentarze (8)

    Komentarze (8)

    PRZEJDŹ NA WP.PL