WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Chrobry Głogów mierzy w czołówkę. "Nasz cel? Miejsce od piątego wzwyż"

Sabina Szydłowska
Sabina Szydłowska
Szczypiorniści Chrobrego w sobotę w Opolu zainaugurują ligowy sezon, w którym aspirują do walki o wyższe cele niż w latach ubiegłych. Założeniem głogowskiego zespołu jest rywalizacja o co najmniej piątą lokatę.

Szczypiorniści Chrobrego ostatnich sezonów nie mogą zaliczyć do zbyt udanych. Głogowianie do końcowych kolejek fazy zasadniczej rywalizowali o miejsce w rundzie play-off, a potem musieli zadowolić się najczęściej grą o siódmą pozycję.

Po dokonaniu rewolucji kadrowej i sprowadzeniu do Głogowa przede wszystkim Bartosza Jureckiego, który połączy funkcję zawodnika i drugiego trenera, ma się to zmienić. To właśnie doświadczony reprezentacyjny obrotowy ma być mózgiem i liderem drużyny. Silnym punktem drugiej linii zespołu okazać się powinien sprowadzony z kieleckiej ekipy mistrza Polski Tomasz Rosiński.

Jaki konkretny cel zatem został postawiony przed ekipą z Dolnego Śląska? - Miejsce od piątego wzwyż - bez wahania stwierdza prezes Katarzyna Zygier. Szkoleniowiec Piotr Zembrzuski zaznacza, iż jego podopieczni dążyć będą do sukcesu. - Tworzymy zespół i można rzec jedną rodzinę i razem będziemy walczyć o nasz sukces. A definicja sukcesu jest jednak bardzo szeroka. Każdy zawodnik inną miarą będzie mierzył swój indywidualny sukces. Wynik jest istotny, ale naszym sukcesem na pewno będzie też to, jeśli będziemy potrafili w każdym meczu walczyć i zademonstrować piękną grę. Przyciągniemy kibiców, którzy będą z nas zadowoleni - tłumaczy.

Głogowianie dwa pierwsze spotkania ligowego sezonu rozegrają na wyjeździe w Opolu i Zabrzu, we własnej hali zaprezentują się dopiero w 3. kolejce PGNiG Superligi, kiedy to podejmować będą Pogoń Szczecin.

Źródło: spr-chrobry.glogow.pl

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL