Najnowsze Wyniki/Kalendarz

LKPR Moto-Jelcz Oława przed sezonem

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
WP SportoweFakty przygotowały cykl "Przed sezonem", w którym prezentowane będą sylwetki zespołów występujących w I lidze mężczyzn. Poniżej przedstawiamy drużynę LKPR Moto-Jelcz Oława.

Zmiany kadrowe

W ubiegłym sezonie LKPR Moto-Jelcz Oława wygrał swoją grupę II ligi. Zazwyczaj beniaminkowie w pierwszym sezonie po awansie mają problem z tym, by dobić choćby do środka ligowej tabeli. W Oławie ma być inaczej. W tym celu zostały poczynione imponujące jak na pierwszoligowe realia wzmocnienia.

Do oławskiego składu dołączyło aż czterech zawodników, którzy w ubiegłym sezonie grali w PGNiG Superlidze. Trzej z nich - Marcin Schodowski, Kamil Herudziński i Grzegorz Garbacz przeszło ze Śląska Wrocław, natomiast Jarosław Paluch był szczypiornistą Zagłębia Lubin. Ponadto skład wzmocnił Eryk Sawicki. Resztę drużyny stanowią szczypiorniści, którzy wywalczyli I ligę.

Spotkania sparingowe

Zespół, który poprowadzi Krzysztof Mistak rozpoczął przygotowania 20 lipca. Zawodnicy z Oławy rozegrali osiem spotkań sparingowych, które zakończyły się dla nich bardzo dobrze. Jedyną porażkę LKPR Moto-Jelcz poniósł na sam początek, gdy przegrał z Siódemką Miedź Legnica 25:21.

Następnie zespół z Dolnego Śląska wygrał z kompletem zwycięstw trzy turnieje. Na początek beniaminek I ligi odniósł triumf w Świdnicy. Podopieczni trenera Mistaka wygrali z ŚKPR-em, który zagra ostatecznie w grupie A I ligi oraz z drugoligowcami - Zagłębiem II Lubin i MKS-em Wieluń. W Ostrowie Wielkopolskim oławianie pokonali Ostrovię i MKS Poznań, a ostatnio wygrali z ŚKPR-em Świdnica i z Olimpem Grodków podczas turnieju w Oławie.

Cele zespołu

Zmiany których dokonano w Oławie, w połączeniu z solidnymi podstawami, przygotowanymi w ostatnich latach dają Moto-Jelczowi spore podstawy do tego, by walczyć w górnej części tabeli grupy B, w której nie ma wielu tak dobrze ułożonych klubów, mających spore aspiracje.

Oławianie nie owijają w bawełnę. Cele postawione przed zespołem są wysokie. - Walczymy o awans. Na pewno minimum, to pierwsza czwórka. Pierwsze mecze pokażą, jak to wszystko będzie wyglądało. Na razie możemy być optymistami - powiedział Robert Padula, prezes klubu.

Kadra LKPR Moto-Jelcza Oława:
Bramkarze: Marcin Młoczyński, Bartłomiej Pawlak, Marcin Schodowski.
Rozgrywający: Grzegorz Garbacz, Krzysztof Górniak, Kamil Herudziński, Piotr Kijek, Mateusz Klinger, Władysław Makowiejew, Jakub Olejniczak, Bartosz Padula, Tomasz Padula, Grzegorz Rutkowski.
Obrotowi: Jarosław Paluch, Tomasz Sadowski.
Skrzydłowi: Jarosław Cepielik, Bartosz Markiewicz, Maciej Pieńczewski, Eryk Sawicki.

Które miejsce zajmie LKPR Moto-Jelcz Oława na koniec sezonu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL