Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Uros Zorman zawieszony przez EHF

Aneta Szypnicka
Aneta Szypnicka
Rozgrywający Vive Tauronu Kielce, Uros Zorman został zawieszony na jeden mecz przez Europejską Federację Piłki Ręcznej. Kara jest skutkiem czerwonej kartki, którą zawodnik otrzymał w końcówce spotkania z FC Barcelona Lassa.

Ostatnie minuty meczu między Vive Tauronem Kielce a FC Barcelona Lassa były bardzo emocjonujące. Na kilka sekund przed syreną kończącą spotkanie Uros Zorman stracił piłkę, a później nieprzepisowo zatrzymywał rywala. W ten sposób utrudnił Katalończykom wyprowadzenie skutecznej akcji. Słoweniec został ukarany czerwoną kartką, a czas cofnięto. Goście zdążyli doprowadzić do remisu.      

Przepisy jasno określają, że w wypadku, gdy zawodnik dostanie czerwoną kartkę za zatrzymanie przeciwnika w końcówce wyrównanego pojedynku, skutkuje to karą zawieszenia co najmniej na jeden mecz. 

W czwartek EHF przysłał do kieleckiego klubu decyzję na temat ukarania Zormana. Słoweniec został zawieszony na jedno spotkanie, co oznacza, że nie wystąpi w starciu 6. kolejki Ligi Mistrzów z Vardarem Skopje.

- To zawsze zła wiadomość, gdy zawodnik nie może zagrać, ale będziemy musieli sobie z tym poradzić - powiedział szkoleniowiec żółto-biało-niebieskich, Talant Dujszebajew.

W Macedonii kielczanie wystąpią także bez Krzysztofa Lijewskiego i Branko Vujovicia.

Komentarze (7):

Wszystkie komentarze (7)

Komentarze (7)

PRZEJDŹ NA WP.PL