WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Andrzej Kraśnicki: To ogromny sukces polskiej piłki ręcznej

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Polska wraz ze Szwecją zorganizują Mistrzostwa Świata 2023 w piłce ręcznej mężczyzn. - To zwycięstwo, to nasz wspólny sukces - podkreśla prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce, Andrzej Kraśnicki.

- To ogromny sukces polskiej piłki ręcznej! Przed nami kolejna wielka impreza sportowa, w 2023 roku będziemy gościć w naszym kraju najlepszych szczypiornistów świata, a przecież już w styczniu 2016 roku w Polsce odbędą się mistrzostwa Europy seniorów. Dziękuję szwedzkiej federacji, która jest niezwykle odpowiedzialnym i doświadczonym partnerem - dodaje Kraśnicki w rozmowie z oficjalną stroną Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

Decyzja o przyznaniu Polsce i Szwecji prawa do organizacji Mistrzostw Świata 2023 zapadła w piątek podczas posiedzenia Komitetu Wykonawczego IHF w Soczi. Kraśnicki przebywał tam wraz z członkami polskiej i szwedzkiej federacji.

Nasza wspólna kandydatura została oceniona wyżej od propozycji węgierskiej federacji. Na wcześniejszym etapie starań odpadły z kolei wnioski złożone przez Francję, Koreę Południową, Słowację, Szwajcarię i Norwegię.

- Nasza prezentacja i warunki, które zaproponowaliśmy były lepsze od tych proponowanych przez węgierską federację. Atutem Węgrów były na pewno rozwiązania logistyczne, mniejsze dystanse między obiektami. Szwedzi to znakomity i doświadczony partner, na którego na przestrzeni lat zawsze mogliśmy liczyć. To zwycięstwo to nasz wspólny sukces - dodaje Kraśnicki.

Mistrzostwa Świata 2023 odbędą się w ośmiu miastach. Po stronie polskiej wstępnie będą to Kraków, Katowice, Gliwice, Łódź i Gdańsk. Mecz otwarcia rozegrany ma zostać w Polsce, finał natomiast w Szwecji. Ustalenia te mogą jednak ulec zmianie.

Źródło: ZPRP 

Komentarze (3):

    PRZEJDŹ NA WP.PL