Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Łukasz Kużdeba: Będziemy toczyć bój o każdy centymetr boiska

Sławomir Bromboszcz
Sławomir Bromboszcz
Pierwszą rundę rozgrywek PGNiG Superligi zakończą niedzielne derby Dolnego Śląska. Zespół Chrobrego Głogów podejmie Zagłębie Lubin, stawką tego meczu będą "cztery" punkty.

Piłkarze ręczni Chrobrego Głogów nieudaną pierwszą rundę rozgrywek będą chcieli zakończyć zwycięstwem nad Zagłębiem Lubin. W tabeli zespoły dzieli zaledwie punkt, dlatego stawka tego pojedynku będzie niezwykle wysoka. Chrobry w przypadku porażki pierwszą rundę zakończy poza czołową ósemką, co dla klubu mającego duże aspiracje byłoby katastrofą. 

Szczypiorniści Zagłębia Lubin także w tym sezonie nie mają zbyt wielu powodów do radości. To właśnie postawa zespołów z Dolnego Śląska jest jak na razie największym rozczarowaniem. Miedziowi plasują się w strefie spadkowej, jednak rzutem na taśmę mogą wskoczyć do najlepszej ósemki. Nie będzie jednak łatwo, bowiem w tym celu Zagłębie musi pokonać Chrobrego na jego terenie. 

- Będzie to bardzo ciężkie spotkanie, obfitujące w dużą dawkę emocji i zaangażowania z obu stron. Walka o bardzo cenne dwa punkty. Będziemy toczyć bój o każdy centymetr boiska, każdą bramkę i dobre zagrania w ataku jak i w obronie, na pewno będziemy bardzo dobrze przygotowani i mam nadzieję, że wykorzystamy wiedzę o przeciwniku na boisku w stu procentach - mówi Łukasz Kużdeba.

W bojowych nastrojach do niedzielnego spotkania przystąpią także zawodnicy Chrobrego. To własnie oni będą faworytem tego pojedynku. - Kiedyś śmialiśmy się, że możemy przegrać w lidze wszystkie mecze, ale nie ten z Zagłębiem. Będzie to trudne spotkanie zarówno dla nas, jak i dla arbitrów. Liga i derby to zupełnie inne mecze - podkreśla Marek Świtała.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL