Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Polak wybrany MVP greckiej ekstraklasy piłki ręcznej

Wojciech Święch
Wojciech Święch
W ubiegłym roku Minotauros Patras zajął 1. miejsce w II lidze greckiej piłki ręcznej mężczyzn. Drużyna awansowała do najwyższej klasy rozgrywkowej. Duży wkład w ten historyczny sukces klubu miał również Aleksander Kokoszka.

Były zawodnik Śląska Wrocław oraz Fortuny Neubrandenburg jest ważnym ogniwem zespołu, który walczy teraz o uniknięcie degradacji z ekstraklasy. Minotauros w miniony weekend zmierzył się przed własną publicznością z wyżej notowanym rywalem, AO Koropi. Gospodarze odnieśli cenne zwycięstwo w stosunku 28:27. Najskuteczniejszym zawodnikiem meczu był Aleksander Kokoszka, który dla swojej drużyny zdobył 12 bramek. Postawę Polaka na boisku docenili trenerzy zespołów ligowych. Wybrali oni naszego rodaka najbardziej wartościowym szczypiornistą 14. kolejki ekstraklasy.

- Chcę podziękować szkoleniowcom za ich wybór. Minotauros odniósł cenne zwycięstwo, które nie przyszło bez trudu. Jest ono istotne w walce o zachowanie pierwszoligowego bytu. Uniknięcie degradacji to cel, nad którym wciąż pracujemy - powiedział polski szczypiornista.

- Kokoszka jest naszym podstawowym zawodnikiem w ataku. Jednak w spotkaniu grają ponadto inni szczypiorniści i oni też dają z siebie wszystko co najlepsze. Próbujemy pozostać w ekstraklasie. Jeśli nam się to uda, zespół będzie prezentować się dużo lepiej, dzięki zyskanemu doświadczeniu. Kokoszka jest bardzo dobrym elementem drużyny, choć ma pewne wahania skuteczności. Polak jest pracowity oraz zdyscyplinowany. Stara się on pomóc drużynie najlepiej, jak umie - powiedział trener klubu z Patras, Polybius Brakatselos.

Minotauros po czternastu kolejkach zajmuje nadal przedostatnie miejsce w tabeli ekstraklasy. Zespół Polaka ma na swoim koncie pięć punktów. Zdobyte w weekend dwa "oczka" mogą się okazać decydujące w walce o pierwszoligowy byt.

Komentarze (1):

Komentarze (1)

PRZEJDŹ NA WP.PL