WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Oba turnieje kwalifikacyjne do IO 2016 w Polsce?

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Turnieje kwalifikacyjne do Igrzysk Olimpijskich 2016 w piłce ręcznej mężczyzn i kobiet odbędą się w Polsce? Związek Piłki Ręcznej w Polsce ubiega się o organizację obu imprez.

Polskie szczypiornistki swoje rywalki w walce o Rio poznały w niedzielę, tuż po zakończeniu mistrzostw świata w Danii. Biało-Czerwone czekają mecze z Rosją, Szwecją oraz Meksykiem i będzie to dla nich ostatnia okazja do zdobycia kwalifikacji olimpijskiej.

Panowie awans do Rio wywalczyć mogą jeszcze poprzez styczniowe mistrzostwa Europy. By tak się stało, Biało-Czerwoni musieliby jednak zdobyć złoto lub w przypadku triumfu Francuzów, srebro. Jeśli się im to nie uda, w kwietniu zagrają w turnieju kwalifikacyjnym z Chile, wicemistrzem Afryki oraz Słowenią (ewentualnie Macedonią).

Związek Piłki Ręcznej w Polsce aplikuje o organizację obu turniejów preolimpijskich z udziałem naszych reprezentacji. Panowie rywalizować mieliby w Gdańsku, w przypadku pań w grę wchodzą dwie lokalizacje - Gdańsk oraz Płock.

Turnieje kwalifikacyjne do Rio 2016 rozegrane zostaną w marcu (kobiety) oraz kwietniu (mężczyźni) 2016 roku. Ich organizatorów wybierze Międzynarodowa Federacja Piłki Ręcznej (IHF). O organizację turnieju kobiet aplikuje również Rosja.

---> Więcej o kwalifikacjach do IO kobiet
---> Więcej o kwalifikacjach do IO mężczyzn 

Komentarze (5):

    Pokaż więcej komentarzy (2)
    PRZEJDŹ NA WP.PL