Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Oba turnieje kwalifikacyjne do IO 2016 w Polsce?

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Turnieje kwalifikacyjne do Igrzysk Olimpijskich 2016 w piłce ręcznej mężczyzn i kobiet odbędą się w Polsce? Związek Piłki Ręcznej w Polsce ubiega się o organizację obu imprez.

Polskie szczypiornistki swoje rywalki w walce o Rio poznały w niedzielę, tuż po zakończeniu mistrzostw świata w Danii. Biało-Czerwone czekają mecze z Rosją, Szwecją oraz Meksykiem i będzie to dla nich ostatnia okazja do zdobycia kwalifikacji olimpijskiej.

Panowie awans do Rio wywalczyć mogą jeszcze poprzez styczniowe mistrzostwa Europy. By tak się stało, Biało-Czerwoni musieliby jednak zdobyć złoto lub w przypadku triumfu Francuzów, srebro. Jeśli się im to nie uda, w kwietniu zagrają w turnieju kwalifikacyjnym z Chile, wicemistrzem Afryki oraz Słowenią (ewentualnie Macedonią).

Związek Piłki Ręcznej w Polsce aplikuje o organizację obu turniejów preolimpijskich z udziałem naszych reprezentacji. Panowie rywalizować mieliby w Gdańsku, w przypadku pań w grę wchodzą dwie lokalizacje - Gdańsk oraz Płock.

Turnieje kwalifikacyjne do Rio 2016 rozegrane zostaną w marcu (kobiety) oraz kwietniu (mężczyźni) 2016 roku. Ich organizatorów wybierze Międzynarodowa Federacja Piłki Ręcznej (IHF). O organizację turnieju kobiet aplikuje również Rosja.

---> Więcej o kwalifikacjach do IO kobiet
---> Więcej o kwalifikacjach do IO mężczyzn 

Komentarze (5):

 • av Zgłoś
  Kobiety powinny grać w Gdańsku, chociażby dlatego że są tu dwie drużyny superligowe (Vista i Łączpol), niedaleko Kościerzyna i Elbląg i na pewno trochę kibiców stamtąd przyjedzie.
  Czytaj całość
  Kibice z Koszalina też nie mają szczególnie daleko, Szczecin też by pewnie przyjechał. Gorzej z Lubinem i Lublinem, ale znając ich kibiców, to pofatygują się też nawet do Gdańska.
  • yes Zgłoś
   Polskie drużyny są dobre, jednak własne ściany (i kibicowanie) byłyby plusem.
   • Iskra Mistrz Zgłoś
    Jeśli chodzi o facetów to turniej powinien być zorganizowany w Polsce. Nawet jak mają być turnieje na trzech różnych kontynentach to przecież Francja ma już awans zapewniony, Katar
    Czytaj całość
    też, to trzeci w kolejności jesteśmy my. Natomiast związek powinien się zastanowić gdzie zorganizować turniej facetów jakby nam przyznali. Dla mnie Gdańsk odpada. Lepiej żeby grali już np. w Krakowie, w którym zagrają na Euro i będą się lepiej czuli a i kibice z Kielc by dopisali :D Albo w Płocku, tak jak na meczu Polski z Holandią kilka lat temu możnaby zrobić młyn. Związek powinien pomyśleć że lepiej zarobić na sprzedaży biletów trochę mniej kasy, a turniej zrobić w hali gdzie będzie fajna atmosfera i porządny doping a nie 11.000 pikników.
    Wszystkie komentarze (5)

    Komentarze (5)

    PRZEJDŹ NA WP.PL