Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Były trener Orlen Wisły Płock poprowadzi mistrza Szwajcarii

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Lars Walther zamienia Rumunię na Szwajcarię. Były szkoleniowiec Orlen Wisły Płock został trenerem mistrza Szwajcarii, Kadetten Schaffhausen. W nowym klubie 50-letni Duńczyk ma za zadanie obronić trofeum mistrzowskie.

Walther na stanowisku szkoleniowca Kadetów zastąpi Markusa Baura, który został zwolniony ze względu na słabe wyniki w Lidze Mistrzów. Szwajcarska drużyna była jednym z faworytów do awansu do fazy TOP 16, jednak w swojej grupie zajęła dopiero 3. miejsce i odpadła z rozgrywek.

50-letni Duńczyk do Szwajcarii przeniesie się z Rumunii, gdzie pracował w HCM Minaurze Baia Mare. Jeszcze w maju świętował zdobycie mistrzostwa kraju, ale problemy finansowe klubu doprowadziły do wielu konfliktów między zawodnikami i zarządem.

Ze względu na długi zespół był w rozsypce, a czołowi gracze zaczęli opuszczać drużynę. Walther zrezygnował z prowadzenia klubu jeszcze w październiku, od tego czasu pozostawał bezrobotny.

Kadetten będzie dla Duńczyka 10 klubem z siódmego kraju. W przeszłości 50-latek pracował w duńskich Virum Sorgenfri HK i ROAR Roskilde, niemieckich SG Flensburgu-Handewitt, Eintrachcie Hildesheim i TV Emsdetten, słoweńskim RK Velenje, włoskim AS Conversano oraz w Orlen Wiśle Płock.

W sezonie 2010/11 zdobył z Nafciarzami mistrzostwo Polski. To największy sukces w jego trenerskiej karierze. Rok później Wisła zajęła w rozgrywkach ligowych 2. miejsce. W marcu 2013 roku Walther opuścił Płock.

Komentarze (1):

  • Złoty Bogdan Zgłoś
    Ponoć Orlen Wisła płaciła mu jeszcze jakiś czas po tym jak odszedł z Płocka. Czy to z tytułu zakazu pracy u konkurencji? Słyszałem, że Bertus bardzo chciał Larsa :)

    Komentarze (1)

    PRZEJDŹ NA WP.PL