Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty

Młoda duńska gwiazda podpisze kontrakt z Barceloną?

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Lasse Andersson zostanie zawodnikiem FC Barcelona Lassa? Tak uważa portal Handball Planet. 21-letni duński rozgrywający ma podążyć śladami Mikkela Hansena i już w przyszłym sezonie zostać graczem mistrza Hiszpanii.

Duńczyk to jeden z najlepszych młodych graczy na świecie. W obecnym sezonie rozgrywający KIF Kolding imponuje formą zwłaszcza w Lidze Mistrzów, gdzie w 10 meczach fazy grupowej zdobył 52 bramki. 13 z nich zaaplikował Vive Tauronowi Kielce, osiem Barcelonie.

Jeśli doniesienia Handball Planet zostaną potwierdzone, Andersson będzie jednym z trzech lewych rozgrywających w ekipie Barcelony. Obecnie liderem drugiej linii mistrzów Hiszpanii jest Wael Jallouz, a w obwodzie pozostaje również Filip Jicha. Obaj mają ważne kontrakty w klubie.

Andersson jest wychowankiem klubu z Frederiksbergu. W wieku 17 lat trafił do TMS Ringsted, z którego w 2013 roku przeniósł się do KIF Kolding. Z drużyną ze stolicy zdobył dwa mistrzostwa Danii.

21-latek w tym roku zadebiutował w seniorskiej reprezentacji. W kraju Andersson porównywany jest do Mikkela Hansena, którego drogą podąży w przypadku transferu do Barcelony. Hansen właśnie w wieku 21 lat trafił do FCB, gdzie ostatecznie spędził dwa lata.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL