Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty

Oficjalnie: Matej Gaber na trzy lata w MOL-Pick Szeged

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Reprezentant Słowenii, Matej Gaber, został zawodnikiem MOL-Pick Szeged. 24-letni kołowy podpisał z wicemistrzem Węgier trzyletni kontrakt. Jego miejsce w Montpellier Agglomeration HB zajmą Miha Zvizej i Benjamin Afgour.

Gaber spędzi w Montpellier trzy sezony. Słoweński obrotowy zasilił szeregi ekipy z południa Francji w 2013 roku, decydując się na transfer z RK Gorenje Velenje. W tym czasie wygrał ze swoim klubem Puchar Ligi oraz dotarł do finału Pucharu EHF.

24-latek karierę rozpoczynał w RK Merkur. W MOL-Pick Szeged powalczy o miejsce w składzie z Szabolcsem Zubaiem oraz Vladimirem Vranjesem.

To kolejny nowy nabytek wicemistrza Węgier. Wcześniej klub Piotra Wyszomirskiego potwierdził już transfery Sergieja Gorboka i Denisa Bunticia, a do drużyny dołączą jeszcze najprawdopodobniej Stas Skube i Mario Sostarić. Do Kielc przeniesie się natomiast Dean Bombac, a z zespołu odejdzie też Gabor Ancsin.

W miejsce Gabera działacze Montpellier Agglomeration HB sprowadzili dwóch obrotowych. Jednym z nich jest kolega 24-latka z reprezentacji Słowenii, Miha Zvizej, drugi to Benjamin Afgour z Dunkerque HB.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL