Najnowsze Wyniki/Kalendarz

AZS Łączpol AWFiS Gdańsk wygrał turniej w Nowej Karczmie

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
AZS Łączpol AWFiS Gdańsk wygrał turniej w Nowej Karczmie. Beniaminek PGNiG Superligi pokonał dwie inne drużyny z tej klasy rozgrywkowej. Nie wszystkie zespoły grały w pełnym składzie.

Wszystkie spotkania odbyły się w środę. W pierwszym meczu I Noworocznego Turnieju Piłki Ręcznej w Nowej Karczmie AZS Łączpol AWFiS Gdańsk pokonał UKS PCM Kościerzynę 25:22. Gdańszczanki kilka godzin później pewnie pokonały Vistal i zapewniły sobie zwycięstwo w turnieju. W ostatnim spotkaniu UKS PCM Kościerzyna wygrał z gdyniankami.

W zwycięskim zespole zabrakło Moniki Stachowskiej, która odpoczywała po mistrzostwach świata oraz kontuzjowanej Marty Dąbrowskiej. W Vistalu nie było natomiast aż pięciu podstawowych zawodniczek. Podobnie jak w przypadku Stachowskiej wolne dostały Monika Kobylińska, Aleksandra Zych i Patrycja Kulwińska. Na urazy narzekały natomiast Katarzyna Janiszewska i Joanna Kozłowska.

Po turnieju trener zwycięskiej drużyny Jerzy Ciepliński nie ukrywał zadowolenia z wyniku. - Gratuluję zespołowi ambitnej walki. Zdarzały nam się błędy, ale dziewczyny grały z dużą werwą - powiedział. - Pograły te dziewczyny, które mniej grają w pozostałych meczach. W takim składzie graliśmy po raz pierwszy i zapewne po raz ostatni - dodał Paweł Tetelewski, szkoleniowiec Vistalu.

Organizatorem turnieju był UKS PCM Kościerzyna, którego przedstawicielka Adrianna Górna była najskuteczniejszą zawodniczką imprezy. - Był to dobry turniej. Mogliśmy zagrać pełnym składem. Wszystkie zawodniczki grały po równo, szybko formowały ataki. Nie pokazaliśmy wszystkich atutów, ale chodzi o to by powalczyć. Zespół się wykrystalizował i grał pewniej. Każdy uczestnik dostał drobne upominki. Dziękuję wójtowi Gminy Nowa Karczma za pomoc w organizacji. To był fajny turniej - stwierdził Dariusz Męczykowski.

Wyniki:
UKS PCM Kościerzyna - AZS Łączpol AWFiS Gdańsk 22:25
Vistal Gdynia - AZS Łączpol AWFiS Gdańsk 23:33
UKS PCM Kościerzyna - Vistal Gdynia 34:23

Siódemka turnieju:Dorota Dobrowolska (AZS Łączpol AWFiS) - Magda Stanulewicz (Vistal), Weronika Sus (UKS PCM), Martyna Żukowska (UKS PCM), Emilia Galińska (Vistal), Paula Mazurek (AZS Łączpol AWFiS), Dorota Jakubowska (UKS PCM).

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL