Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Mikkel Hansen: Karabatić jest najlepszy na świecie

Tomasz Rosiński
Tomasz Rosiński
Według znakomitego duńskiego rozgrywającego Mikkela Hansena, najlepszym obecnie szczypiornistą globu jest reprezentant Francji Nikola Karabatić.

- Nikola Karabatić jest najlepszym piłkarzem ręcznym na świecie. Jego transfer był idealnym dla PSG, zaś dużą stratą dla Barcelony. "Niko" może przez sześćdziesiąt minut grać na bardzo wysokim poziomie. To kompletny gracz, który prezentuje świetną postawę na każdym treningu - komplementował swojego klubowego kolegę Hansen w wywiadzie udzielonym dziennikowi "Mundo Deportivo".

Czy reprezentant Danii, który przedłużył kontrakt z Paris Saint-Germain HB, jest aktualnie w najlepszym momencie swojej kariery? - Trudno powiedzieć, bo zawsze może być lepiej. Jestem w bardzo dobrym zespole, mam kolegów, którzy mi pomagają. Jestem szczęśliwy w Paryżu i mam nadzieję, że co roku będziemy grali lepiej - kontynuował 28-letni zawodnik.

- Do klubu dołączyli bardzo dobrzy szczypiorniści. Wszystkim nam podoba się filozofia i system pracy trenera Serdarusicia. Każdego dnia uczymy się czegoś nowego - stwierdził Mikkel Hansen.

- Naszym celem jest awans do Final Four Ligi Mistrzów. Nie jest to łatwe, bo inne zespoły jak Barca, Kielce, Vardar czy Veszprem mają takie same ambicje - zakomunikował duński rozgrywający.

Jak Hansen przeżył tragedię jakim był listopadowy atak terrorystyczny w stolicy Francji? - Trudno to wszystko zrozumieć. Ludzie stracili przyjaciół, matki, ojców, synów i jest to dla nich niesamowicie ciężkie. Byłem wtedy z przyjaciółmi około 200 metrów od sali Bataclan. Już nic nie możemy zrobić, musimy kontynuować nasze życie - poinformował na zakończenie.

->> Raport WP SportoweFakty: TOP10 najpopularniejszych klubów na świecie w social media

Więcej na: mundodeportivo.com

Czy uważasz, że Nikola Karabatić jest obecnie najlepszym szczypiornistą na świecie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

 • vivefil Zgłoś
  Ciekawe jest to, że zarówno cytowany tu Hansen jak i wielu kibiców pomija w gronie faworytów kluby niemieckie w kontekście majowego turnieju F4 w Kolonii. OK, PSG, FCB, Vardar, MKB czy VTK
  Czytaj całość
  to bardzo mocne drużyny ale każda z nich może nie sprostać w dwumeczu THW, RNL czy SG FH. Niektórzy uważają, że THW jest słabe i nic nie osiągnie lecz z jaką łatwością ograli ostatnio RNL - obecnego lidera Bundesligi. Jeśli zatem F4 miałoby się odbyć bez udziału jakiegokolwiek niemieckiego klubu byłby to chyba pierwszy taki przypadek odkąd istnieje formuła F4.

  Komentarze (1)

  PRZEJDŹ NA WP.PL