Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Trener Biegler chwali Bartosza Konitza. "Zrealizował nasze założenia"

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
W Christmas Cup trener Michael Biegler sprawdzał wiele wariantów na środku rozegrania. Jedną z opcji pozostaje Bartosz Konitz.

Polska reprezentacja nie cierpi na kłopot bogactwa na środku rozegrania. Trener Michael Biegler w pierwszej siódemce widzi Michała Jureckiego i nikt nie kwestionuje tej decyzji. Problemy pojawiają się w przypadku zmienników gracza Vive Tauronu Kielce.

Podczas Christmas Cup trener Biegler sprawdzał przydatność dla kadry Piotra Masłowskiego, Rafała Glińskiego i Bartosza Konitza. Zdaniem obserwatorów najsłabiej spisał się ostatni z wymienionych. Szczypiornista Orlen Wisły Płock miał spore problemy z konstruowaniem akcji nawet na tle Ukraińców. Konitz w pojedynek z Czechami również nie wszedł najlepiej i przebudził się dopiero w ostatnich minutach. Kapitalne podanie na skrzydło do Adama Wiśniewskiego i bramka rzucona z bardzo ostrego kąta świadczy, że w rozgrywającym drzemie spory potencjał. Dostrzega to zresztą trener Biegler.

Bartosz Konitz znajdzie miejsce w kadrze na mistrzostwa Europy?Bartosz Konitz znajdzie miejsce w kadrze na mistrzostwa Europy?
- Konitz zrealizował nasze założenia. Bartosz nie jest typowym wykonawcą, potrzebujemy go w innej roli. W trudnej fazie meczu nie miał pomysłów na grę, ale pod wpływem informacji z ławki wyglądało to przyzwoicie. Ostatnie cztery akcje bramkowe poprowadził bardzo dobrze. Nie powinien się przejmować zmarnowanymi sytuacjami, ponieważ przed nami sporo treningów rzutowych - tłumaczy trener Biegler. 

Selekcjoner ostateczne decyzje kadrowe podejmie po turnieju w hiszpańskim Irun. Rozgrywający będą mogli pokazać się na tle silniejszych rywali, jakimi bez wątpienia są Szwedzi, Hiszpanie i Brazylijczycy. - 20 zawodników jedzie do Hiszpanii. Gramy tam trzy mecze w trzy dni i ze względu na obciążenia chcę to rozłożyć równomiernie - dodaje Niemiec.

 

Komentarze (12):

 • Danuta Semeniuk Zgłoś
  Konitz?? Nie wierzę ze Biegler tak powiedział, k....wa nie wierzę!!!!!!
  • Kamil Hofman Zgłoś
   Trener ma na pewno problem, bo Konitz ma duże umiejętności co wielokrotnie pokazywał. Pytanie brzmi, kiedy odpali (myślę, że w końcu to nastąpi) bo to co pokazuje w Wiśle i w
   Czytaj całość
   reprezentacji w ostatnim czasie, to nie jest to na co wszyscy liczą. Mimo wszystko uważam, że warto zaryzykować.
   • HANDBALL ZABRZE Zgłoś
    Panowie może uznacie iż to stronnicze, ponieważ jestem z Zabrza, ele moim zdaniem powinien pojechać Glina. Zaden z nich nie jest wirtuozem na rozegraniu, tylko że Glina jest jednym z
    Czytaj całość
    lepszych obrońców na "dwójce ".Jeżeli pseudo trener cieni obronę to powinien jechać Glina druga sprawa że umie zrobić miejsce rozegraniu, choć rzadko rzuca bramki.
    Wszystkie komentarze (12)

    Komentarze (12)

     Wszystkie komentarze (12)
     PRZEJDŹ NA WP.PL