WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Co z przyszłością Cadenasa? Veszprem i Naturhouse zainteresowane Hiszpanem

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Manolo Cadenas opuści po zakończeniu sezonu 2015/16 Orlen Wisłę Płock. Według macedońskich mediów zainteresowane współpracą z Hiszpanem są finalista Ligi Mistrzów MVM Veszprem oraz aktualny wicemistrz Hiszpanii, Naturhouse La Rioja.

Hiszpańskiego szkoleniowca ze wspomnianymi klubami łączy portal 24rakomet.mk. To jednak nie pierwszy raz, kiedy nazwisko Cadenasa łączone jest z MVM Veszprém. W grudniu o zainteresowaniu węgierskiego klubu informowały bowiem tamtejsze media.

60-latek wraz z końcem sezonu 2015/16 odejdzie z Orlen Wisły Płock po trzech latach współpracy. Prezes klubu Artur Zieliński zaoferował Hiszpanowi przedłużenie wygasającej umowy, jednak Cadenas nie przystał na zaproponowane warunki. 

Pod wodzą Hiszpana Orlen Wisła dwukrotnie dotarła do fazy TOP 16 Ligi Mistrzów. Zdobyła też dwa wicemistrzostwa Polski i dwa razy wystąpiła w finale Pucharu Polski.

Cadenas od maja 2013 roku jest również selekcjonerem reprezentacji Hiszpanii. Według 24rakomet.mk praca z kadrą miałaby skłaniać Hiszpana w kierunku posady w Naturhouse La Rioja

60-latek w przeszłości prowadził wyłącznie hiszpańskie kluby. Pracował m.in. w CM Valladolid, Reale Ademar León (dwa razy), FC Barcelona i Fraikin BM Granollers.

W gronie kandydatów do posady szkoleniowca Veszprem wymienia się ponadto byłego trenera HSV Hamburg Martina Schwalba oraz pracującego z reprezentacją Szwecji i IFK Kristianstad Olę Lindgrena.


Na początek rosyjska potęga. Polki nie spuszczają głów

Komentarze (7):

    Pokaż więcej komentarzy (4)
    PRZEJDŹ NA WP.PL