Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Claude Onesta: To był najważniejszy mecz w grupie

Aneta Szypnicka
Aneta Szypnicka
Reprezentacja Francji wygrała kolejny mecz na EHF EURO 2016. W drugim spotkaniu fazy grupowej podopieczni Claude'a Onesty pokonali Serbów 36:26.

- Jesteśmy zadowoleni ze zwycięstwa, bo dla nas to był najważniejszy mecz w całej fazie grupowej. Teraz jesteśmy pewni awansu do kolejnej rundy i tego, że zabierzemy tam ze sobą punkty - powiedział szkoleniowiec reprezentacji Francji Claude Onesta po wygraniu drugiego spotkania na mistrzostwach Europy. Francuzi podczas EHF Euro 2016 pokonali już Macedończyków i Serbów, a we wtorek czeka ich spotkanie z gospodarzami turnieju - Polakami. 

Pierwsza połowa meczu Trójkolorowych była bardzo wyrównana, chociaż widać było, że Francuzi nie dają z siebie wszystkiego. Zdecydowanie lepiej rozegrali drugą część meczu, co pozwoliło im zbudować wysoką przewagę i ostatecznie wygrać różnicą dziesięciu trafień. 

- To był dla nas trudny mecz. Gratulacje dla Serbów, ciężko się nam z nimi grało, szczególnie w pierwszej połowie, bo spisywali się naprawdę bardzo dobrze - powiedział Onesta. 

W drugiej połowie na boisku w szeregach Francji pojawiło się kilku rezerwowych. - Cieszę się, że zawodnicy, którzy zastąpili naszych podstawowych graczy zagrali bardzo dobrze. Najlepszą dla nas wiadomością jest brak po tym spotkaniu kontuzji. Jestem niezmiernie zadowolony z rezultatu - powiedział trener. 

Aneta Szypnicka z Krakowa 

Michael Biegler: czasem wpadamy na dziwne pomysły


Źródło: TVP

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL