Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Challenge Cup: Start Elbląg o półfinał zagra z Turczynkami

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Turecki Izmir BSB SK będzie rywalem piłkarek ręcznych Startu Elbląg w ćwierćfinale Challenge Cup. Mecze zaplanowane zostały wstępnie na 20/21 i 27/28 lutego. Elblążanki będą gospodyniami pierwszego spotkania.

Losowanie par ćwierćfinałowych i półfinałowych Challenge Cup kobiet odbyło się we wtorek, 19 stycznia w siedzibie EHF w Wiedniu.

Zawodniczki Startu, które we wcześniejszej fazie wyeliminowały słoweński ZRK Mlinotest Ajdovscina, skojarzone zostały z tureckim Izmir BSB SK. Jeśli elblążanki awansują do półfinału zmagań, tam spotkają się ze zwycięzcą pary Rocasa Gran Canaria ACE (Hiszpania) - ZRK Izvor Bukovicka Banja-Arandjelovac (Serbia).

Start Elbląg jest jedynym polskim żeńskim klubem, który nadal występuje w europejskich pucharach. W minionych tygodniach ze zmaganiami Challenge Cup pożegnało się Metraco Zagłębie Lubin, a z Pucharu Zdobywczyń Pucharów kobiet odpadł MKS Selgros Lublin.

Pary 1/4 finału Challenge Cup kobiet:

HC Vardar junior (Macedonia) - SK Karpaty Użgorod (Ukraina)
Start Elbląg (Polska) - Izmir BSB SK (Turcja)
Rocasa Gran Canaria ACE (Hiszpania) - ZRK Izvor Bukovicka Banja-Arandjelovac (Serbia)
Kastamonu B. Genclik SK (Turcja) - Virto/Quintus (Holandia) 

Pierwszy mecz: 20/21 lutego
Rewanż: 27/28 lutego

Komentarze (2):

 • Opty Mista Zgłoś
  Jeśli mamy wygrać ten Puchar to co za różnica kiedy i z kim gramy? :) Mamy młody i ambitny zespół to trzeba go ogrywać i wygrywać...
  • Kuba Andruk Zgłoś
   W sezonie 2000/2001 Start Elbląg grał już z tym zespołem i przegrał 23-27, 21-24.Dwa mecze były w..... Turcji. Czas na rewanż :) o ile znowu nie będzie 2 meczy na wyjeździe.

   Komentarze (2)

   PRZEJDŹ NA WP.PL