Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP / Adam Warżawa

EHF Euro 2016, gr. D: Duńczycy nie pozostawili złudzeń Węgrom

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Reprezentacja Danii nie miała większych problemów z pokonaniem Węgrów w ostatnim meczu EHF Euro 2016 w Gdańsku. Wicemistrzowie Europy już w pierwszej połowie wyszli na wysokie prowadzenie i utrzymali je do samego końca, ostatecznie wygrywając 30:22.

Duńczycy odrobili lekcję z meczu z Czarnogórą. Tym razem od początku grali znakomicie w obronie na tyle, że w całej pierwszej połowie Węgrzy oddali na bramkę Niklasa Landina tylko dziewięć rzutów! Mimo, że duński bramkarz w tym czasie wpuszczał większość piłek, w 16. minucie, Dania prowadziła 12:4.

W zespole, który z kompletem zwycięstw wygrał grupę D w ataku pozycyjnym brylował Mikkel Hansen. Pozostali zawodnicy również dokładali bardzo ważne bramki i Węgrzy, którzy poza trzema trafieniami z karnych, z gry w I połowie celnie rzucili tylko siedmiokrotnie. Byli bez szans. Tę część spotkaniu Dania wygrała 18:10. Co ciekawe przez 30 minut bramkarze interweniowali skutecznie tylko sześć razy!

Węgrzy mimo beznadziejnej sytuacji się nie poddali i wyszli na drugą połowę zmotywowani, z chęcią odmienienia sytuacji na boisku. Niezwykle skuteczny w rzutach z siódmego metra był Peter Hornyak. To było jednak za mało na świetnie funkcjonującą duńską maszynę, która nie dała się do siebie zbliżyć.

Do samego końca utrzymywało się bezpieczne prowadzenie Duńczyków, którzy ostatecznie wygrali 30:22 i do kolejnej fazy EHF Euro 2016 awansowali z kompletem punktów. Sytuacja Węgrów jest natomiast niezwykle trudna, gdyż zaczną tę cześć mistrzostw z zerowym dorobkiem.


Dania - Węgry 30:22 (18:10)

Dania: Landin, Moller - M.Hansen 9, Christiansen 5, Mortensen 3, Mensah Larsen 3, Toft Hansen 3, Noddsebo 3, Svan Hansen 2, Damgaard 1, Eggert 1, oraz Lauge Schmidt, Mollgaard, Lindberg, Balling, Lyngaard.
Karne: 2/3.
Kary: 2 min.

Węgry: Mikler, Bartucz - Hornyak 5, Faluvegi 3, Ancsin 2, Banhidi 2, Bodo 2, K.Nagy 2, Gazdag 1, Jamali 1, L.Nagy 1, Schuch 1, Ivancsik 1, Pasztor 1 oraz Borsos, Zubai.
Karne: 5/8.
Kary: 4 min.

Kary: Dania - 2 min. (Hansen 2 min.), Węgry - 4 min. (L.Nagy 2 min., Schuch 2 min.).
Sędziowie: Pichon, Reveret (Francja)
Widzów: 8 361.

Michał Gałęzewski, z Gdańska

Polska - Francja. Trener "Trójkolorowych": Mam nadzieję, że się spotkamy w finale


Źródło: Agencja TVN/x-news

Komentarze (4):

 • kristobal Zgłoś
  w walce o dwa miejsca w turniejach kwalifikacyjnych do IO w Rio pozostają Norwegia, Szwecja, Rosja, Węgry i Białoruś. Macedonia nie jest co prawda jeszcze pewna gry, ale wejdzie raczej jako
  Czytaj całość
  drużyna z MŚ, gdyż któraś z drużyn z miejsc 3-7 w MŚ zapewni sobie kwalifikację olimpijską w Polsce i tym samym zwolni miejsce Macedonii.
  • Grzymisław Zgłoś
   Dziś Duńczycy pokazali, że jednak nie są tacy słabi, ale w pierwszych meczach nie grali jeszcze na 100%. Dziś na początku byli bezwzględni i to ustawiło mecz.Węgrzy może i
   Czytaj całość
   próbowali, ale bez efektu. I nie ma żadnych szans, by zdobyli medal, a nawet jakiekolwiek dobre miejsce. Nie opłaciło się powoływanie debiutantów. Jeśli nawet Csaszar, Lekai, Ilyes czy Gulyas nie spisaliby się lepiej, to i tak wyglądałyby takie powołania lepiej. Węgrzy nie grają dobrze więcej niż 1-2 akcji pod rząd. Zawsze są jakieś kłopoty. Talant Dujszebajew ma jeszcze z nimi sporo pracy, a najlepiej jakby skupił się na kieleckim klubie.
   • Romeek Zgłoś
    Akurat tego można było się spodziewać
    Wszystkie komentarze (4)

    Komentarze (4)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL