Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Leszek Stępień

Bartosz Jurecki może jeszcze zagrać na mistrzostwach Europy

Kamil Kołsut
Kamil Kołsut
Bartosz Jurecki walczy o powrót do zdrowia i grę na mistrzostwach Europy. Doświadczonemu zawodnikowi przed meczem z Francją odnowiła się kontuzja łydki. W kadrze reprezentacji Polski zastąpił go Maciej Gębala.

- Jestem dobrej myśli - mówi sam zainteresowany. - Robię wszystko, żeby jak najszybciej wrócić do gry. Czuję się coraz lepiej. Wszystko zależy od decyzji lekarzy.

Jest szansa, że Jurecki jeszcze na ME zagra. W dwóch pierwszych meczach obrotowy spędził na parkiecie dziewięć minut. Zdobył siedem bramek, bezbłędnie wykonywał rzuty karne (5/5). Gębala, który w kadrze go zastąpił, podczas spotkania z Francją na boisko nie wszedł.

Pod nieobecność Jureckiego ciężar gry na kole leży na barkach Kamila Syprzaka. Ten z powierzonej roli wywiązuje się znakomicie. Ma już na koncie czternaście bramek, kilka asyst, wywalczone rzuty karne. Gra turniej życia.

Polaków kolejny mecz ME czeka w sobotę o 20:30. Rywalem naszej drużyny będzie Norwegia. Biało-Czerwoni otworzą tym starciem fazę zasadniczą turnieju. Nasz zespół ma na koncie cztery punkty i jest liderem grupy I.

Kamil Kołsut z Krakowa

Komentarze (6):

Wszystkie komentarze (6)

Komentarze (6)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL