Najnowsze Wyniki/Kalendarz

EHF Euro 2016: Mahe wraca do gry, koniec turnieju dla Rutenki

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Kontuzja jakiej Siergiej Rutenka doznał w meczu z reprezentacją Polski okazała się zbyt poważna, by 34-letni rozgrywający wrócił do gry. To koniec EHF Euro 2016 dla Białorusina. Do kadry Francuzów powraca natomiast Kentin Mahe.

Rutenka urazu nabawił się już na starcie poniedziałkowego meczu z Biało-Czerwonymi. 34-latek po przypadkowym kontakcie z jednym z rywali doznał kontuzji stawu skokowego. Pozostałą część spotkania obejrzał z ławki. 

34-latek był przed starciem z Polakami najlepszym strzelcem reprezentacji Białorusi. Jego miejsce w składzie na środowy mecz z Macedonią zajął Wiktor Zajcew

Przed decydującymi spotkaniami fazy głównej EHF Euro 2016 zmian w składach swych drużyn dokonali również selekcjonerzy Francji, Hiszpanii i Niemiec.

Do kadry Francuzów na starcie z Norwegami powraca Kentin Mahe, który pauzował przez blisko tydzień ze względu na uraz nadgarstka i dłoni. 24-latek zastąpił Adriena Di Pandę.

Do niemieckiego zespołu zgodnie z wcześniejszymi prognozami dołączyli natomiast Julius Kühn oraz Kai Häfner, którzy zastąpili zmagających się z kontuzjami mięśniowymi Christiana  Dissingera i Steffena Weinholda. Dla obu będzie to debiut na mistrzostwach Europy.

W składzie Hiszpanów miejsce Niko Mindegii zajął z kolei Gedeon Guardiola. To druga zmiana w ekipie Manolo Cadenasa i druga z udziałem Guardioli. Doświadczony defensor znalazł się wcześniej poza kadrą ze względu na uraz małego palca prawej dłoni. 

Do zmian doszło ponadto w składach reprezentacji Rosji oraz Chorwacji. Wadima Bogdanowa zastąpił Dmitrij Pawlienko, a za Iliję Brozovicia zagra Kresimir Kozina.

Polska - Chorwacja. Michał Jurecki: Nie możemy zagrać jak panienki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL