Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Artur Siódmiak: Nowym trenerem reprezentacji powinien być Polak

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Artur Siódmak pochwalił decyzję Michaela Bieglera, który po EHF Euro 2016 nie będzie już trenerem Biało-Czerwonych. Były obrotowy reprezentacji liczy na to, że tym razem szansę otrzyma jeden z młodych polskich trenerów.

W ocenie Artura Siódmiaka tym razem trenerem reprezentacji powinien być Polak. - Od razu nasuwa mi się tutaj nazwisko Piotra Przybeckiego, które padało już wcześniej. Uważam, że mógłby on indywidualnie dobrać sobie sztab, który by mu pomagał. Ważne aby uwzględniać i wykorzystać także głos rady trenerów. Selekcjoner powinien brać to uwagę także doświadczonych szkoleniowców, by polska piłka ręczna szła w dobrym kierunku - powiedział Siódmiak.

Kto jeszcze mógłby sprawdzić się w roli trenera kadry? - Nie wiem jakie plany ma Związek Piłki Ręcznej w Polsce, więc możemy tylko dywagować. Ciekawa wydaje się być też kandydatura Damiana Wleklaka i Marcina Lijewskiego. Ważne, by nowy trener był w kontakcie z najlepszymi trenerami w Polsce - stwierdził wielokrotny reprezentant Polski.

Czy po nieudanych mistrzostwach Europy w Polsce powinno się pomyśleć o odmłodzeniu kadry? - To jeszcze nie jest ten moment. Kadra na pewno się zmieni, ale według mnie musimy poczekać do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Należy podchodzić do tego spokojnie. Skład wybierze nowy selekcjoner i liczę na to, że medal w Rio będzie punktem zwrotnym. Po tym turnieju można myśleć o zmianach personalnych - dodał Artur Siódmiak.

Ekspert Polsatu Sport odniósł się też do decyzji Michaela Bieglera. - Podjął on jedyną możliwą decyzje, w pełni uzasadnioną i ją popieram. W sposób honorowy zachował klasę, biorąc na siebie odpowiedzialność za wynik z Chorwacją. Należy mu za to podziękować i zakończyć jego etap w reprezentacji, oddając stery w ręce kogo innego - zakończył Siódmiak.

Polska - Chorwacja. Michał Jurecki: Nie możemy zagrać jak panienki

Czy Piotr Przybecki to odpowiedni kandydat na trenera reprezentacji Polski?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (11):

 • haketa GKW Zgłoś
  Wleklak i Lijewski nie potrafią liderować w 1 lidze z Wybrzeżem...wiec maja sporo do nauki. Ja bym chciał głośne nazwisko z zagranicy.
  • super trener Zgłoś
   Teraz to wszyscy chcą trenera z Polski ( nawet Siódmiak) ,a trzy lata cofania poziomu gry reprezentacji, to nikt się nie odezwał. Mogliśmy być mistrzami świata gdyby tylko trenerem był
   Czytaj całość
   człowiek z wiedzą i oczywiście Polak. Jedynym człowiekiem, który może ten zespół wywindować na wyżyny jest Marek Motyczyński a nie żaden Przybecki, Lijewski czy Wleklak. Oni są dopiero kandydatami na trenerów.
   • Ahmed Pol Zgłoś
    Nasza myśl szkoleniowa nie wyprodukowała jeszcze trenera który mógłby objąć kadrę trzeba szukać za granicą bo będzie jak z siatką kobitek co trener to gorszy (Makowski a teraz ta
    Czytaj całość
    ruda miernota nawrocki) jak chcemy iść do przodu to tylko zagraniczniak otrzaskany w lidze niemieckiej , hiszpańskiej ,francuskiej i LM.
    Wszystkie komentarze (11)

    Komentarze (11)

     Wszystkie komentarze (11)
     PRZEJDŹ NA WP.PL