Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Piotr Grabarczyk Newspix / Michał Nowak / Piotr Grabarczyk

Piotr Grabarczyk bez klubu. Trafi do TuS N-Lübbecke?

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Obrotowy reprezentacji Polski Piotr Grabarczyk, były już gracz HSV Hamburg, pozostaje bez klubu. Jak informuje dziennik "Neue Westfälische", 33-letni defensor ma wkrótce zostać zawodnikiem walczącego o utrzymanie w Bundeslidze TuS N-Lübbecke.

Według "Neue Westfälische" transfer Grabarczyka do Lübbecke został uzgodniony już kilkanaście dni temu i jego ogłoszenie jest "wyłącznie formalnością". Polak ma zawitać na pierwszy trening TuS na początku przyszłego tygodnia.

TuS N-Lübbecke walczy obecnie o utrzymanie w rozgrywkach DKB Handball Bundesligi. Po 20. kolejkach ekipa z Nadrenii Północnej-Westfalii zajmuje w tabeli ostatnie 18. miejsce. Na koncie ma zaledwie dwa punkty.

Grabarczyk w zespole TuS miałby wzmocnić linię defensywy. Oprócz Polaka w ostatnich dniach do klubu trafił inny specjalista od obrony, Nikola Manojlović, a także młody rozgrywający Tom Wetzel. Drużynę od grudnia prowadzi nowy trener, Goran Perkovac.

33-letni Grabarczyk od początku sezonu 2015/16 był zawodnikiem HSV Hamburg. Polski defensor zbierał w Niemczech dobre recenzje. Jego drużyna (trenerem był Michael Biegler, w kadrze znajdował się ponadto Maciej Majdziński) rok zakończyła na 4. miejscu w tabeli. W styczniu w związku z finansowymi tarapatami klub ogłosił jednak upadłość, przez co zdegradowany został do 3. Ligi.

W przeszłości barwy TuS N-Lübbecke reprezentowało aż sześciu Polaków. Byli to Bogdan Wenta (1995-1998), Sławomir Szmal (2003-2005), Michał Jurecki (2008-2010), Artur Siódmiak (2008-2012), Tomasz Tłuczyński (2009-2013) oraz Paweł Niewrzawa (2012-2014).

Sławomir Szmal: Przybecki czy Dujszebajew? Może obaj...

Źródło: TVP S.A.

Komentarze (3):

Komentarze (3)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL