Najnowsze Wyniki/Kalendarz
reprezentacja Hiszpanii w piłce ręcznejPAP / Maciej Kulczyński / reprezentacja Hiszpanii w piłce ręcznej

Hiszpanie pod wrażeniem: Niemcy zasłużyli na tytuł. Nasza gra to była katastrofa

Kamil Kołsut
Kamil Kołsut
Niemcy po zwycięstwie nad Hiszpanią (24:17) zdobyli mistrzostwo Europy w piłce ręcznej. - Zasłużyli na ten tytuł - przyznaje Joan Canellas. - Nasza gra to była katastrofa - dodaje Valero Rivera.

Finałowe spotkanie było jednostronne. Niemcy szybko objęli prowadzenie i powiększali je z każdą minutą. - Grali tak dobrze, że nie byliśmy już w stanie wrócić do meczu. Bronili wręcz fantastycznie. Próbowaliśmy nawiązać walkę, ale okazało się to niemożliwe - mówi trener Hiszpanów, Manolo Cadenas.

- To dla nas ciężki dzień, bo straciliśmy złoto - przyznaje z kolei MVP turnieju, Raul Entrerrios. - Trudno cieszyć się ze srebra. Źle zaczęliśmy mecz i później nie byliśmy już w stanie znaleźć drogi do zwycięstwa. A wcześniej graliśmy przecież znakomity turniej.

Rywali chwali rozgrywający, Joan Canellas. - Zasłużyli na ten tytuł - mówi. - To nie był nasz mecz. W pierwszej połowie mieliśmy ogromne problemy ze zdobyciem bramki. Andreas Wolff odwalił kawał świetnej pracy. My w kilku sytuacjach nie zachowaliśmy się właściwie, popełnialiśmy też sporo błędów.

- Nasza gra to była katastrofa - dorzuca skrzydłowy, Valero Rivera. - Nie jestem w stanie tego wytłumaczyć. Wszystko było złe. Traciliśmy piłki, których nigdy nie traciliśmy. Kontry, czyste sytuacje... To był zły dzień. Daliśmy z siebie wszystko, ale coś po prostu nie działało.

Za kilka tygodni Hiszpanów czeka kolejne wyzwanie. Na początku kwietnia wezmą oni udział w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich. Rywalami zespołu Manolo Cadenasa będą Słoweńcy, Irańczycy oraz Szwedzi.

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL