Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Prezes Gwardii Opole Janusz Maksym o odejściu Ivana Milasa: "Menedżer wolał załatwić mu kontrakt gdzie indziej"

Wiktor Gumiński
Wiktor Gumiński
Przyszłość Gwardii Opole w PGNiG Superlidze wisiała w ostatnich dniach na włosku. Ostatecznie drużyna z Opola wznowi zmagania w ekstraklasie bez jednego zawodnika.

Problemy finansowe klubu i zaległości w wypłatach sprawiły, że z Gwardią postanowił rozstać się Bośniak Ivan Milas. Jak już informowaliśmy przed paroma dniami, rozgrywający zasilił szeregi węgierskiego Oroshazi FKSE-Linamar. Dołączył tym samym między innymi do Igora Żabica, który został zawodnikiem tego klubu po odejściu ze Śląska Wrocław, również targanego ogromnymi kłopotami.

Milas odgrywał ważna rolę w poczynaniach opolskiej drużyny. Jego liczne trafienia po zaskakujących rzutach z drugiej linii w dużej mierze przyczyniły się do tego, że na sześć kolejki przed końcem sezonu zasadniczego beniaminek PGNiG Superligi zajmuje w niej 8. miejsce, z dorobkiem 13 punktów (6 zwycięstw, 1 remis, 9 porażek).

- Ivan nie wrócił do nas po przerwie zimowej, ponieważ przebywał na zgrupowaniu kadry narodowej Bośni i Hercegowiny. Prowadziliśmy rozmowy z jego menedżerem, ale ten wolał załatwić mu kontrakt gdzie indziej. My po prostu podpisaliśmy zawodnikowi porozumienie dotyczące rozwiązania umowy - skomentował Janusz Maksym, prezes Gwardii.

W kuluarach można było usłyszeć, że bośniacki snajper nie będzie jedynym graczem, który zdecyduje się na odejście z Gwardii. Aktualnie wydaje się jednak, iż największy pożar wokół klubu został ugaszony. Trudną sytuacją zespołu zainteresowały się bowiem władze miasta Opole, które po środowym spotkaniu z przedstawicielami Stowarzyszenia Kibiców Gwardii Opole zapowiedziały swoją pomoc, w postaci udzielenia dotacji w wysokości 500 tysięcy złotych na dokończenie obecnego sezonu.

- Renegocjowaliśmy kontrakty z zawodnikami, ponieważ ze względu na trudną sytuację finansową chodziło o to, by zmniejszyć budżet. W związku z tym, że do tego procesu włączyły się również władze miasta udało nam się osiągnąć porozumienie - spuentował Maksym.

Pierwszym ligowym rywalem gwardzistów w 2016 roku będzie ekipa KS Azotów Puławy. Pojedynek ten zostanie rozegrany w hali OSiR w Komprachcicach (sobota, 06.02, godz. 20:15).

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL