Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Damian Wleklak zgłosił się do konkursu na trenera reprezentacji Polski

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Prowadzący aktualnie Wybrzeże Gdańsk i reprezentację Polski B Damian Wleklak zgłosił się do konkursu na trenera reprezentacji Polski. Ma on już w swoim dorobku pracę z pierwszą kadrą.

Wychowanek Wybrzeża Gdańsk Damian Wleklak przez 13 lat grał w reprezentacji Polski. Wraz z kadrą prowadzoną wówczas przez Bogdana Wentę zdobył srebrny i brązowy medal mistrzostw świata. W 2010 roku, w wieku 34 lat zakończył karierę i od razu dołączył do sztabu szkoleniowego reprezentacji Polski. Był trzecim trenerem obok wcześniej prowadzących zespół duetu Bogdan Wenta - Daniel Waszkiewicz.

Wleklak w 2011 roku przejął Wybrzeże Gdańsk wraz z Danielem Waszkiewiczem, w którym pracuje nieprzerwanie aż do dziś - obecnie z Marcinem Lijewskim. Został również trenerem reprezentacji Polski B, której coraz więcej absolwentów zaczyna śmiało pukać do pierwszej kadry. W międzyczasie był też trenerem młodzieżowej kadry Polski.

W 2012 roku poprowadził pierwszą reprezentację wraz z trenerem Waszkiewiczem po rezygnacji Bogdana Wenty. Prowadzona przez niego drużyna wygrała w dwumeczu baraż o eliminacje do mistrzostw świata w 2013 roku. Chciał on już wtedy pozostać na tym stanowisku, jednak wybrańcem ZPRP został Michael Biegler.

Tym razem również zgłosił swój akces do pierwszej reprezentacji. - Potwierdzam, że zgłaszam się do konkursu - powiedział Wleklak w rozmowie z WP SportoweFakty. Nie chciał szerzej komentować kwestii swojej aplikacji. Jego ogromnym plusem jest praca w kadrze B. Objęcie pierwszej reprezentacji byłoby więc dla niego naturalną drogą. Wleklak jest ponadto chwalony przez swoich podopiecznych za metody pracy.

Zgłaszać się do konkursu na trenera reprezentacji Polski można do 17 lutego. Cele przedstawione przed szkoleniowcami, to m.in. awans na igrzyska olimpijskie i mistrzostwa świata we Francji, przygotowanie reprezentacji do startu w turnieju olimpijskim, awans do mistrzostw Europy w Chorwacji i aktywny udział w realizacji jednolitej koncepcji szkolenia centralnego wszystkich grup młodzieżowych pionu męskiego.

Zobacz wideo: Aubameyang czy Lewandowski? Niemieccy dziennikarze zgodni


Źródło: TVP

Czy Damian Wleklak sprawdziłby się w roli trenera reprezentacji Polski?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (7):

Wszystkie komentarze (7)

Komentarze (7)

PRZEJDŹ NA WP.PL