Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Pech nie opuszcza Mateusza Korneckiego

Maciej Wojs
Maciej Wojs
W niedzielę minęły trzy miesiące od ostatniego występu Mateusza Korneckiego w barwach Górnika Zabrze. 21-letni bramkarz pauzuje ze względu na kontuzję stopy. Jego powrót na parkiet przedłużył się jednak o kolejny miesiąc.

Kornecki po raz ostatni pojawił się w meczowej kadrze Górników 21 listopada 2015 roku, w domowym meczu 3. rundy Pucharu EHF z Frisch Auf! Göppingen. W rozegranym kilka dni później rewanżu w Niemczech 21-latek już nie wystąpił. - Tam zaczęły się jego problemy ze stopą - stwierdza fizjoterapeuta Górnika, Rafał Biliński.

Utalentowany golkiper nie ma szczęścia. W grudniu był już bliski powrotu na parkiet, otrzymał nawet powołanie do reprezentacji Polski B, ale zrezygnował z wyjazdu, by dokładnie wyleczyć uraz. Kontuzja odnowiła się jednak podczas styczniowego treningu. 

Powrót Korneckiego do kadry Górnika wskazywany był na koniec lutego. Wiadomo już jednak, że termin ten przesunie się o kolejne kilka tygodni. - Stopa nie jest jeszcze zaleczona. Mateusz był w zeszłym tygodniu na kontroli i lekarz nie wyraził jeszcze zgody na powrót do treningu - wyjaśnia fizjoterapeuta Górnika.

21-latek pozostaje w rehabilitacji. - To wszystko wydłuża. Za jakiś czas pojedzie na jeszcze jedną kontrolę i wtedy okaże się, czy będzie mógł powrócić do treningów - dodaje Biliński. Kornecki miałby najwcześniej zagrać dopiero pod koniec marca.

Dla młodego golkipera to trudny okres. W styczniu pochodzący z Końskich bramkarz przekazał, że nie przedłuży z Górnikiem wygasającego kontraktu. 21-latek chciałby więc jak najszybciej dojść do pełnej formy, co pomogłoby w rozmowach z innymi klubami. - Zależy mu na zdrowiu, ale też chce wrócić do gry. To młody chłopak i jak nie gra trzy miesiące, to go "nosi". Czuje głód, widać to po nim - mówi Biliński.

Kornecki do Górnika trafił w lipcu 2013 roku w wieku 19 lat. Już wtedy mógł pochwalić się regularnymi występami na parkietach I ligi (w barwach KSSPR Końskie) oraz w barwach reprezentacji Polski juniorów i młodzieżowców. Teraz jest jednym z czołowych bramkarzy PGNiG Superligi.

Zobacz wideo: Dujszebajew vs Przybecki. Jaka koncepcja na reprezentację?

Komentarze (1):

  • EQ Iskra Zgłoś
    Wszystkie moje kontakty cały czas uparcie twierdzą, że Kornecki jest już zawodnikiem Iskry. Nie wiem jak to ma wyglądać, może wypożyczenie? Ja osobiście wymieniłbym Sego za Mateusza.

    Komentarze (1)

    PRZEJDŹ NA WP.PL