Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Michał Domnik / Aitor Arino

Młody skrzydłowy zostaje w Barcelonie na dłużej

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Aitor Arino podpisał nowy dwuletni kontrakt z FC Barcelona Lassa. Młody lewoskrzydłowy, wychowanek katalońskiego klubu, związał się z ekipą mistrza Hiszpanii umową ważną do zakończenia sezonu 2017/18.

23-letni zawodnik trafił do juniorskich drużyn Barcelony w 2004 roku. Przez całą swoją karierę związany jest z Blaugraną - najpierw był zawodnikiem FC Barcelona B, a od sezonu 2011/12 występuje w pierwszym zespole FCB.

Arino debiut w seniorskiej ekipie zaliczył jednak wcześniej - w lutym 2010 roku w meczu z Cangas BM rzucił cztery gole. Od tego czasu regularnie pojawia się w kadrze FCB, choć cały czas pełni rolę zmiennika - najpierw walczył o miejsce w składzie z Gudjonem Valurem Sigurdssonem i Martinem Stranovskym, a po odejściu Słowaka, wyłącznie z tym pierwszym.

23-latek nowy kontrakt podpisał w poniedziałek 22 lutego. Na jego mocy Arino pozostanie w Barcelonie co najmniej do zakończenia rozgrywek 2017/18. W przyszłym sezonie będzie tworzył duet lewoskrzydłowych z Valero Riverą.

Największym sukcesem w karierze Arino jest mistrzostwo świata wywalczone z reprezentacją Hiszpanii w 2013 roku. W poprzednim sezonie 23-latek wygrał z Barceloną rozgrywki Ligi Mistrzów.

To kolejny gracz Blaugrany, który podpisał nową umowę z klubem. Wcześniej na podobne ruchy zdecydowali się m.in. Wael Jallouz i Victor Tomas.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL