Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Montpellier Agglomeration HB WP SportoweFakty / Tomasz Fąfara / Montpellier Agglomeration HB

Rywal Vive Tauronu w Lidze Mistrzów przedłużył umowy z trzema graczami

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Montpellier Agglomeration HB, aktualny wicemistrz Francji, przedłużył kontrakty z trójką szczypiornistów. Barwy ekipy z Lazurowego Wybrzeża przez trzy następne sezony (do czerwca 2019) bronić będą Mathieu Grebille, Baptiste Bonnefond i Aymen Toumi.

Grupowi rywale Vive Tauronu Kielce w Lidze Mistrzów powoli kompletują kadrę na kolejne sezony. Już przed rokiem francuska ekipa ogłosiła transfery prawego rozgrywającego Valentina Porte oraz bramkarza Nikoli Portnera, a nie tak dawno pojawiła się informacja, że do drużyny dołączą kołowy Miha Zvizej i skrzydłowy Theophile Causse. W 2017 roku ekipę zasili z kolei defensor, Benjamin Afgour.

Toumi, Bonnefond i Grebille nie są pierwszoplanowymi postaciami MAHB. Toumi na prawym skrzydle jest zastępcą gwiazdy zespołu, Dragana Gajicia. Bonnefond z kolei dopiero niedawno zaczął dostawać więcej szans gry, po tym jak klub opuścił Słoweniec Borut Mackovsek.

Zdecydowanie największe oczekiwania wiązane były natomiast z osobą Grebille'a, który jednak jest zawodnikiem niezwykle podatnym na kontuzje. W poprzednich rozgrywkach 24-latek leczył uraz barku, a na początku tego sezonu zerwał więzadła krzyżowe kolana. W efekcie przez ostatnie dwa lata zagrał w tylko ośmiu meczach Ligi Mistrzów.

Klub wierzy jednak w utalentowanego gracza. - Mathieu to zawodnik obdarzony wielkim talentem i świetnymi umiejętnościami technicznymi i fizycznymi - mówi trener Patrice Canayer. W przyszłym sezonie 24-latek ma być liderem MAHB.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL