Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Michael Biegler WP SportoweFakty / Leszek Stępień / Na zdjęciu: Michael Biegler

Michael Biegler wciąż na utrzymaniu ZPRP. Będzie pomagał Talantowi Dujszebajewowi?

Kamil Kołsut
Kamil Kołsut
Michael Biegler wciąż otrzymuje pensję od Związku Piłki Ręcznej w Polsce. - Chcę, aby pozostał w cieniu i przekazał nowemu selekcjonerowi swoje doświadczenia - mówi prezes, Andrzej Kraśnicki.

Niemiec podał się do dymisji po porażce z Chorwacją na mistrzostwach Europy. Jego rezygnacja z funkcji selekcjonera reprezentacji Polski została przyjęta. Biegler wciąż jest jednak zatrudniony w ZPRP.

- Umowa ma okres wypowiedzenia. My wykonujemy wynikające z niej zobowiązania finansowe - wyjaśnia prezes Kraśnicki. Tego, jak długo trener będzie jeszcze pobierał pensje ze związkowej kasy, zdradzić jednak nie chce. Podkreśla, że kontrakt ma charakter poufny.

Prezes ZPRP chce, aby Biegler pomógł Tałantowi Dujszebajewowi na początku jego selekcjonerskiej przygody. - Bardzo go cenię. Chciałbym, aby pozostał gdzieś w cieniu, na zapleczu oraz przekazał Talantowi swoje doświadczenia - mówi. I podkreśla, że rozmawiał już na ten temat z obiema stronami.

Dujszebajew w sobotę oficjalnie został nowym selekcjonerem reprezentacji Polski. Kirgiz wygrał konkurs ogłoszony przez ZPRP. Doświadczony szkoleniowiec w nowej roli zadebiutuje na początku kwietnia turniejem kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro.

Zobacz wideo: Tałant Dujszebajew: jestem szczęśliwy i bardzo dumny z prowadzenia kadry

Źródło: TVP S.A.

Komentarze (18):

 • Dziobak Zgłoś
  takie rzeczy tylko w Polsce trener sie zwalnia a oni mu placa hahah chcialbym tak w firmie w ktorej pracuje. Talant nie jest zlym trenerem i chyba najlepszy wybor ktorzy kandydowali. ale
  Czytaj całość
  Weterani z Kielc nie dlugo ida na emeryture i co wtedy mlodych Polakow nie widac. P.S Prezes Orlen Pan Jasiński zarobki 4 mln zl rocznie dostal nowa fuche w Radzie nadzorczej w PKO BP za niecale 2 mln zl w sumie zarobi 6 mln zl w rok :))) Dobra zmiana
  • Cameleon Zgłoś
   Szkoda ze Polski nie stać na trenera który coś osiągnął z reprezentacją
   • Cameleon Zgłoś
    Gość się zwalnia sam wiec obowiązuje 2 tygodniowe wypowiedzenie lub natychmiastowe. W związku mają za dużo pieniędzy płacić gościowi który nie pracuje
    Wszystkie komentarze (18)

    Komentarze (18)

    ×
     Wszystkie komentarze (18)
     PRZEJDŹ NA WP.PL