Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Dawid Gaszyński

Talant Dujszebajew szuka asystenta. Sztab kadry bez Piotra Przybeckiego

Kamil Kołsut
Kamil Kołsut
Talant Dujszebajew zaczyna kompletowanie sztabu szkoleniowego reprezentacji Polski. Najważniejsze będzie znalezienie asystenta. W tym tygodniu selekcjonera czekają rozmowy z potencjalnymi kandydatami.

W sztabie reprezentacji na pewno nie będzie Piotra Przybeckiego, który w piątek oficjalnie został trenerem Orlen Wisły Płock. - Tałant Dujszebajew chce całe swoje doświadczenie przekazać reprezentacji, a będzie mu o to trudno, gdy obok pojawi się szkoleniowiec konkurencyjnego klubu - wyjaśnia prezes ZPRP, Andrzej Kraśnicki.

W podobnym tonie wypowiada się sam selekcjoner. - Nie byłoby to dobre ani dla Wisły, ani dla Vive, ani dla reprezentacji. Nie chciałbym, aby rywalizacja między klubami przełożyła się na kadrę - mówi Dujszebajew.

W gronie kandydatów na jego asystenta wymieniani są młodzi, polscy trenerzy: Damian Wleklak, Marcin Lijewski, Robert Lis, Paweł Noch oraz Patryk Rombel. Dwaj pierwsi brali udział w konkursie na selekcjonera.

Za kadencji Michaela Bieglera w sztabie szkoleniowym kadry - obok asystenta - byli statystyk Łukasz Kalwa, lekarz Rafał Markowski oraz fizjoterapeuci Jerzy Buczak i Krzysztof Rudomina. Wszyscy prawdopodobnie zostaną na stanowiskach.

- Rozmawialiśmy na temat sztabu szkoleniowego. Moim zdaniem dotychczasowy się sprawdził. W rozmowie z nami selekcjoner wyraził chęć współpracy z nim - zapewnia prezes Kraśnicki. Możliwe, że do drużyny narodowej dołączy trener bramkarzy.

Zobacz wideo: Tałant Dujszebajew: jestem szczęśliwy i bardzo dumny z prowadzenia kadry

Źródło: TVP S.A.

Komentarze (21):

 • Jerzy Buze Zgłoś
  Z tą impulsywnością trenera Roberta Lisa to dzisiaj gruba przesada. Owszem żyje" na ławce, ale.. to człowiek z krwi i kości. Przede wszystkim - zmienia się. O tym, że to bardzo dobry
  Czytaj całość
  fachowiec wyniki KPR RC Legionowo w tym sezonie świadczą najlepiej. Fachowiec od dobrej, twardej obrony, choć nie tylko. Myślę, że kandydatura R. Lisa na asystenta - warta poważnego rozważenia
  • Wiślak Zgłoś
   K..wa co on gada o ściągnięciu M.Kusa do obrony?? To jest wg. niego spec od defensywy na miarę Grabara czy chociażby Kwiatka? Jak wróci Jurkiewicz, Jachlewski to i dla Paczkowskiego
   Czytaj całość
   znajdzie się miejsce. To juz nie bedzie reprezentacja a prywatny folwark Bertusa (znowu).
   • Petrochemia Zgłoś
    Złotunia podjęła temat bo sam jest dziennikarzem. Pewnie czegoś zazdrości koledze po fachu.
    Wszystkie komentarze (21)

    Komentarze (21)

     Wszystkie komentarze (21)
     PRZEJDŹ NA WP.PL