Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Tałant Dujszebajew w koszulce reprezentacji PolskiMateriały prasowe / ZPRP / Tałant Dujszebajew w koszulce reprezentacji Polski

Kwal. do IO: Dujszebajew zmniejszył kadrę do 22 zawodników

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Tałant Dujszebajew podjął kolejne decyzje dotyczące składu reprezentacji Polski na turniej kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich 2016. Nowy trener Biało-Czerwonych zaprosił na kwietniowe zgrupowanie 22 zawodników.

W porównaniu z ogłoszonym 9 marca szerokim składem reprezentacji, Dujszebajew zrezygnował z bramkarza Adama Morawskiego, rozgrywającego Roberta Orzechowskiego oraz skrzydłowego Bartłomieja Tomczaka. Na rezerwie znaleźli się natomiast Jakub Łucak, Piotr Masłowski i Mateusz Piechowski.

Kadra rozpocznie zgrupowanie w Gdańsku 1 kwietnia. Przez pierwsze dwa dni nowy sztab trenerski będzie miał do swej dyspozycji 16 zawodników występujących na co dzień w polskich klubach. 3 kwietnia do reprezentacji dołączą z zagranicy m.in. Kamil Syprzak, Piotr Wyszomirski oraz Michał Szyba.

Wśród wybranych przez Dujszebajewa 22 graczy są m.in. wracający do drużyny narodowej Mariusz Jurkiewicz, Paweł Paczkowski, Mateusz Jachlewski, Paweł Podsiadło i Łukasz Gierak. Powołanie otrzymał też Mateusz Kus, który nie zadebiutował jeszcze w reprezentacji.

Kadra do 7 kwietnia będzie trenowała w szerokim składzie. Wówczas Dujszebajew poda 16-osobowy skład, który między 8 a 10 kwietnia będzie rywalizował w Ergo Arenie o awans na Igrzyska Olimpijskie 2016. Rywalami Polaków będą Macedonia, Tunezja i Chile.

W środę do sztabu reprezentacji dołączył Patryk Rombel, który razem z Robertem Lisem będzie asystentem Dujszebajewa. Ponadto z reprezentacją pracować będą fizjoterapeuci Jerzy Buczak i Krzysztof Rudomina, lekarz Tomasz Owczarski oraz kierownik, Marcin Rosengarten.

Szeroki skład reprezentacji Polski na zgrupowanie przed kwal. do IO: 

Bramkarze: Sławomir Szmal (Vive Tauron Kielce), Marcin Wichary (Orlen Wisła Płock), Piotr Wyszomirski (MOL-Pick Szeged - Węgry).

Rozgrywający: Karol Bielecki (Vive Tauron Kielce), Piotr Chrapkowski (Vive Tauron Kielce), Łukasz Gierak (Pogoń Szczecin), Michał Jurecki (Vive Tauron Kielce), Mariusz Jurkiewicz (Vive Tauron Kielce), Krzysztof Lijewski (Vive Tauron Kielce), Paweł Podsiadło (USAM Nimes Gard, Francja), Rafał Przybylski (KS Azoty Puławy), Andrzej Rojewski (SC Magdeburg, Niemcy), Michał Szyba (RK Gorenje Velenje, Słowenia).

Skrzydłowi: Michał Daszek (Orlen Wisła Płock), Mateusz Jachlewski (Vive Tauron Kielce), Przemysław Krajewski (KS Azoty Puławy), Paweł Paczkowski (Vive Tauron Kielce), Adam Wiśniewski (Orlen Wisła Płock).

Obrotowi: Maciej Gębala (SC Magdeburg, Niemcy), Bartosz Jurecki (Chrobry Głogów), Mateusz Kus (Vive Tauron Kielce), Kamil Syprzak (FC Barcelona Lassa, Hiszpania).

Rezerwa: 

Jakub Łucak (Śląsk Wrocław), Piotr Masłowski (KS Azoty Puławy), Mateusz Piechowski (Orlen Wisła Płock).

Sztab szkoleniowy:

Tałant Dujszebajew (trener), Robert Lis (trener współpracujący), Patryk Rombel (trener współpracujący), Tomasz Owczarski (lekarz), Jerzy Buczak (fizjoterapeuta), Krzysztof Rudomina (fizjoterapeuta), Marcin Rosengarten (kierownik).

Zobacz wideo: #dziejesiewsporcie: kapitalny nokaut w MMA

Komentarze (17):

 • Petrochemia Zgłoś
  Rozumiem właściciela/prezesa. Olimpijczyk w klubie to wielkie osiągnięcie i każdy trener chciałby wychować przynajmniej jednego. Każdy Prezes chciałby wypłacić premię za udział w
  Czytaj całość
  olimpiadzie. Każdy kibic chce mieć Olimpijczyka w składzie. Olimpiada to kolebka sportu.
  • z Tumskiego Wzgórza Zgłoś
   "Swego czasu rozpuszczał podobne idiotyzmy o Jurkiewiczu"Nie to co twoje pewniaki odnosnie Hansena czy Stepancicia :)
   • LPUUU Zgłoś
    OFF TOPIC :Apropo Przemka Krajewskiego w Wisle Plock - Powiedziałem Krajewskiemu, że go nie puszczam. Pieniądze proponowane przez Wisłę są nieadekwatne do poziomu zawodnika. Ponadto
    Czytaj całość
    jest duża szansa, że Przemek pojedzie na Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro. Byłby pierwszym olimpijczykiem w historii klubu – mówi prezes. Tak jak pisałem dawno Krajewski nie rusza sie z Puław przed tym sezonem co do Kostrzewy jednak się pomylilem - W zeszłym tygodniu na rozmowach w Puławach obecny był Damian Kostrzewa (Stal Mielec). Nie wiadomo jednak, czy to on zastąpi Adama Skrabanię w przyszłym i Przemysława Krajewskiego (jego umowa kończy się 30 marca 2017) w kolejnych sezonach Innym, poza Kostrzewą, branym pod uwagę skrzydłowym – jest Wojciech Gumiński z Zagłębia Lubin. – Jeśli Krajewski nie przedłuży kontraktu na kolejne dwa lata, a jedynie wypełni ten obowiązujący, ściągniemy skrzydłowego. Obecnie na rynku jest dwóch fajnych ludzi, którzy za rok nam by uciekli – dodaje Witaszek. Nieco wyżej – dość nieoczekiwanie – stoją akcję lubinianina. – Pamiętajmy, że Kostrzewa jest po dwóch operacjach na kolanie – zauważa nasz rozmówca.
    Wszystkie komentarze (17)

    Komentarze (17)

     Wszystkie komentarze (17)
     PRZEJDŹ NA WP.PL