Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty

Polska - Rosja. Trener Rosjanek pewny swego: Teraz nie przegramy z Polkami

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Reprezentacja Rosji, gospodynie turnieju kwalifikacyjnego, będą pierwszymi rywalkami polskich szczypiornistek w walce o bilety do Rio de Janeiro. Szkoleniowiec rosyjskiej drużyny, Jewgienij Trefiłow, zapowiada wygraną nad Biało-Czerwonymi.

Trefiłow nie ma zbyt dobrych wspomnień z ostatnich meczów przeciwko reprezentacji Polski. W 2012 roku Sborna została rozbita w Kwidzynie, a w 2014 i 2015 roku Biało-Czerwone eliminowały Rosjanki kolejno z mistrzostw Europy i świata. Tym razem ma być inaczej i podczas turnieju w Astrachaniu podopieczne Trefiłowa mają w końcu pokonać Polki.

- To będzie ciężki mecz - mówi szkoleniowiec rosyjskiej reprezentacji w rozmowie z ZPRP. - Ostatnie spotkania z Polską przegraliśmy, ale więcej porażek nie będzie. Moja drużyna jest po prostu silniejsza - dodaje.

W ocenie Trefiłowa Polki nie są jednak na straconej pozycji i mogą wywalczyć kwalifikację olimpijską. - Jest trzech faworytów tego turnieju. Drużyny Szwecji i Polski głodne są sukcesu i niełatwo będzie je pokonać - stwierdza.

Mimo że doświadczony szkoleniowiec jest przekonany o triumfie swoich podopiecznych w piątkowym meczu, to docenia polską drużyną. - W okresie, w którym znam polską piłkę ręczną, to najlepszy zespół jakim dysponujecie. Złożyło się na to kilka czynników. Do reprezentacji trafiło kilka utalentowanych dziewczyn o dobrych warunkach fizycznych, a i federacja pozwoliła w spokoju popracować trenerowi - wyjaśnia.

Znany z ciętego języka Trefiłowa stawia przed swoimi podopiecznymi wysokie wymagania. Rosjanki mają wygrać turniej w Astrachaniu, a potem powalczyć o medal w Rio. Czy Polki przeszkodzą im w piątek w wykonaniu pierwszego planu?

Zobacz wideo: #dziejesiewsporcie: piękny gest piłkarzy Barcelony

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL