Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Jakub Janecki

Azoty - Chrobry: Obronić pięć bramek zaliczki. Chrobry wróci do Głogowa na tarczy?

Daniel Kordulski
Daniel Kordulski
Azoty Puławy zmierzą się w rewanżowym meczu 1/4 finału play-off PGNiG Superligi z Chrobrym Głogów. W środowy wieczór puławianie bronić będą 5-bramkowej zaliczki z pierwszego spotkania rozegranego w hali rywala.

Pierwszy mecz pomiędzy Azotami Puławy a Chrobrym Głogów, rozegrany w sobotę na Dolnym Śląsku, miał dwa różne oblicza. Przez 30 minut stroną dyktującą warunki była drużyna gospodarzy. Podopieczni trenera Piotra Zembrzuskiego częściej byli na prowadzeniu, a i do przerwy wygrywali 15:12. Kilka minut po zmianie stron inicjatywę przejęli gracze z Puław, by ostatecznie zwyciężyć rywala 32:27.

- Do 40. minuty nasza defensywa funkcjonowała w miarę dobrze. Potem Azoty złapały wiatr w żagle, odskoczyły na kilka bramek i kontrolowały wynik do końca - skomentował dla klubowej telewizji ChrobryHandballTV rozgrywający miejscowych Krzysztof Tylutki. - Puławy na drugą połowę wyszły bardziej skoncentrowane i zagrały kilka naprawdę dobrych akcji - dodał trener Zembrzuski.

Azoty bronić więc będą 5-bramkowej zaliczki z Głogowa. Wśród zawodników trenera Ryszarda Skutnika prym wiódł, przeżywający wyraźny progres formy, Piotr Masłowski. Rozgrywający Azotów siedmiokrotnie wpisał się na listę strzelców, będąc najlepszym snajperem swojego zespołu.

- Nie mamy nic do stracenia jedziemy tam walczyć, jak w każdym innym meczu. Więcej wiary w siebie - to może być klucz do sukcesu. - zapowiadał Tylutki, wychowanek... Azotów.

Środowe spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:00. Poprowadzi je duet sędziowski Cezary Figarski i Dariusz Żak z Radomia. Delegatem ZPRP na ten mecz został wyznaczony Grzegorz Budziosz z Kielc. Zapraszamy do śledzenia relacji LIVE na łamach naszego portalu!

KS Azoty Puławy - Chrobry Głogów/ 23.03 (środa), godz. 18:00, hala MOSiR przy al. Partyzantów

Do 1/2 finału play-off PGNiG Superligi awansuje...

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL