WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Jerzy Ciepliński przestanie być trenerem AZS-u Łączpol AWFiS Gdańsk

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Po zakończeniu sezonu Jerzy Ciepliński przestanie pełnić funkcję trenera w AZS-ie Łączpol AWFiS Gdańsk. Zespół pod okiem tego szkoleniowca awansował z II ligi do play-offów PGNiG Superligi.

Jerzy Ciepliński prowadził w swojej karierze takie kluby, jak AZS Koszalin, Start Elbląg, Montex Lublin, AZS AWF Gdańsk, Vistal Łączpol Gdynia. W latach 1994-99 oraz 2006 był selekcjonerem reprezentacji Polski seniorek. Właśnie za jego kadencji żeńska piłka ręczna w Gdańsku przeżywała złote lata. AZS AWFiS zdobył wówczas złoty medal w sezonie 2003/04, a także dwa srebrne i trzy brązowe.

Gdańska kobieca piłka ręczna po ogromnych sukcesach, niedawno była na olbrzymim zakręcie. Nie było w ogóle zespołu seniorek, a jedyne sukcesy zespoły z tego miasta osiągały w rywalizacji juniorek. Przed sezonem 2013/14 firma Łączpol postanowiła reaktywować zespół. AZS Łączpol AWFiS Gdańsk objął właśnie Jerzy Ciepliński W pierwszym sezonie wygrał on II ligę, a w ubiegłym sezonie zwyciężył w I lidze.

Wiadomo już, że trener Ciepliński nie będzie miał wpływu na budowę składu na kolejny sezon. - Będzie o tym decydowała już nowa osoba. Dla mnie to ostatni sezon w roli trenera i chcę, abyśmy zakończyli go jak najwyższym miejscem. Byłoby to fajne podsumowanie tego niełatwego okresu - powiedział.

Gdańszczanki w 1/4 PGNiG Pucharu Polski zagrają dwumecz z Metraco Zagłębiem (pierwsze spotkanie w środę w Gdańsku), a następnie czeka je rywalizacja z Pogonią Baltica Szczecin w ramach pierwszej rundy ligowych play-offów.

Czy rezygnacja Jerzego Cieplińskiego jest zaskoczeniem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (5):

    Pokaż więcej komentarzy (2)
    PRZEJDŹ NA WP.PL