WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Szymon Łabiński

Handball-Planet.com: Darko Djukić podpisał kontrakt z Vive Tauronem Kielce

Kamil Kołsut
Kamil Kołsut
Darko Djukić podpisał czteroletni kontrakt z Vive Tauronem Kielce - informuje serwis Handball-Planet.com. Utalentowany skrzydłowy zastąpi w zespole mistrzów Polski Ivana Cupicia.

O tym, że Djukić zostanie zawodnikiem kieleckiego klubu, mówiło się od kilku tygodni. Serb odwiedził Kielce na początku marca. Teraz wiadomo już, że latem zawodnik znów przyjedzie do naszego kraju.

Szczypiornista Besiktasu JK Stambuł jest w tym sezonie jednym z najlepszych strzelców Ligi Mistrzów. 21-latek w 10 meczach zdobył 87 bramek. Częściej od niego trafiali tylko najwięksi gwiazdorzy europejskiej piłki ręcznej: Mikkel Hansen, Dean Bombac oraz Kirył Lazarow.

Djukić do Turcji przeprowadził się rok temu z Metalurga Skopje. W styczniu skrzydłowy zagrał na mistrzostwach Europy, w 3 meczach zdobywając 6 bramek.

Skrzydłowy zastąpi w Kielcach Ivana Cupicia, który latem zostanie zawodnikiem Vardaru Skopje. Djukić o miejsce w składzie będzie rywalizował z Tobiasem Reichmannem. Niewiadomą pozostaje przyszłość Jakuba Łucaka, który po zakończeniu sezonu wróci ze Śląska Wrocław.

Zobacz wideo: Polacy gotowi na Finów

Źródło: TVP S.A.

Komentarze (16):

    Pokaż więcej komentarzy (13)
    PRZEJDŹ NA WP.PL