Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Szymon Łabiński

Oficjalnie: Rocha, Racotea, Tarabochia i Kwiatkowski zostają w Wiśle

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Tiago Rocha, Dan-Emil Racotea, Marko Tarabochia oraz Zbigniew Kwiatkowski podpisali nowe umowy z Orlen Wisłą Płock. To kolejni szczypiorniści, którzy zdecydowali się na pozostanie w szeregach ekipy z Tumskiego Wzgórza.

Wygasający wraz z końcem tego sezonu kontrakt o rok przedłużyli Tarabochia oraz Kwiatkowski. Ten pierwszy trafiając przed startem obecnych rozgrywek do Wisły podpisał kontrakt na sezon z opcją przedłużenia o kolejny. Teraz klub skorzystał z tej możliwości.

Również o sezon dłużej pozostanie w Płocku Dan-Emil Racotea, aczkolwiek w przypadku rumuńskiego rozgrywającego mówimy o przedłużeniu umowy do 30 czerwca 2019 roku.

Najdłużej pod znakiem zapytania stała przyszłość obrotowego Tiago Rochy. Portugalczyk, czołowy gracz Orlen Wisły w obecnych rozgrywkach, chciał wraz z końcem sezonu opuścić Płock. 30-latka do pozostania w ekipie Nafciarzy przekonała dopiero rozmowa z nowym trenerem, Piotrem Przybeckim. Rocha podpisał dwuletni kontrakt do końca sezonu 2017/18.

Wspomniany kwartet to kolejni po skrzydłowych Michale Daszku, Valentinie Ghionei i Adamie Wiśniewskim zawodnicy, którzy przedłużyli swe umowy z Wisłą.

W zespole najprawdopodobniej pozostaną również Marcin Wichary i Miljan Pusica, z którymi płocki klub prowadzi rozmowy w sprawie odnowienia wygasających umów. - Mogę zapewnić, że w obu przypadkach jesteśmy bardzo blisko porozumienia - mówi prezes Artur Zieliński

Przed startem sezonu 2016/17 klub opuszczą trener Manolo Cadenas oraz Rodrigo Corrales, Marco Oneto Zuniga, Angel Montoro, Bartosz Konitz i Ivan Nikcević. Drużynę zasilą wracający z wypożyczenia Adam Morawski oraz bracia Maciej Gębala i Tomasz Gębala. Włodarze są też bliscy zakontraktowania nowego rozgrywającego. - W najbliższych dniach podamy jego nazwisko, musi przejść jeszcze profilaktyczne badania lekarskie - dodaje Zieliński.

Komentarze (9):

 • Maxi-102 Zgłoś
  To dzieci z Kielc....mają wybujałą fantazję....:):):)
  • ZKS Wisła Zgłoś
   Mam poczucie, że Nasza drużyna w sezonie 2016/17 będzie mocniejsza za sprawą świetnego młodego trenera P Przybeckiego oraz transferów, bo interesujemy się naprawde dobrymi graczami co
   Czytaj całość
   napawa optymizmem. Postaramy się pozyskac Jamaliego, Landina lub Tolbringa oraz Vrankovicia i będziemy dysponować zespołem silniejszym od sortowni. Ewentualnie przyjdzie do nas na lewe skrzydło Jachlewski a za rok Krajewski. Racotea juz jest zawodnikiem top5 na świecie na swojej pozycji, do tego Daszek czołówka światowa oraz swietna bramka z Wicharym od przyszlego sezonu bramkarzem nr1 reprezentacji i najwiekszym talentem Loczkiem!
   • Fan_Kielce nr 1 Zgłoś
    Jak na razie ze znanych nazwisk to są odejscia. Cadenas, Corales i Nikcevic . Czekamy na wzmocnienia a nie uzupełnienia
    Wszystkie komentarze (9)

    Komentarze (9)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL