Najnowsze Wyniki/Kalendarz
/ PAP/Marcin Bielecki

Liga Mistrzyń: Kinga Achruk nominowana do Drużyny Gwiazd

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Kinga Achruk, rozgrywająca Buducnostii Podgorica oraz czołowa zawodniczka reprezentacji Polski, znalazła się w gronie zawodniczek nominowanych do Drużyny Gwiazd Ligi Mistrzyń. Polka została doceniona w kategorii najlepszych defensorek.

Oprócz Achruk Europejska Federacja Piłki Ręcznej nominowała również cztery inne szczypiornistki - Eduardę Amorim z Györi Audi ETO KC, Sabinę Jacobsen z FC Midtjylland, Annę Sen z Rostów-Don oraz Andreę Klikovac z HC Vardaru Skopje.

W sumie nominacje do Drużyny Gwiazd otrzymało 45 zawodniczek (po pięć na każdą pozycję oraz w kategoriach: najlepszy obrońca i najlepsza młoda zawodniczka) i pięciu trenerów. Wśród kandydatów nie ma prowadzącego CSM Bukareszt Kima Rasmussena oraz żadnej przedstawicielki z MKS Selgros Lublin.

O wyborze Drużyny Gwiazd Ligi Mistrzyń - podobnie jak w przypadku innych rozgrywek pod egidą EHF (Ligi Mistrzów czy EHF Euro) - zadecydują kibice. Głosowanie rozpoczęło się we wtorek 5 kwietnia i potrwa do 3 maja.

Głosy oddawać można TUTAJ.

Nominowani do Drużyny Gwiazd Ligi Mistrzyń:

Bramka:
Kari Grimsbø (Norwegia) - Györi Audi ETO KC
Darly Zoqbi de Paula (Hiszpania) - Fleury Loiret Handball
Marta Zderić (Chorwacja) - Buducnost Podgorica
Amandine Leynaud (Francja) - HC Vardar Skopje
Katrine Lunde (Norwegia) - Rostów-Don 

Lewe skrzydło:
Majda Mehmedović (Czarnogóra) - Buducnost Podgorica
Louise Sand (Szwecja) - IK Sävehof
Manon Houette (Francja) - Fleury Loiret Handball
Aniko Kovacsics (Węgry) - Györi Audi ETO KC
Maria Fisker (Dania) - CSM Bukareszt 

Lewe rozegranie:
Alexandrina Cabral Barbosa (Hiszpania) - Fleury Loiret Handball
Cristina Neagu (Rumunia) - Buducnost Podgorica
Andrea Penezić (Chorwacja) - HC Vardar Skopje
Lois Abbingh (Holandia) - HCM Baia Mare
Nerea Pena (Hiszpania) - FTC Rail Cargo Hungaria 

Środek rozegrania:
Allison Pineau (Francja) - HCM Baia Mare
Isabelle Gullden (Szwecja) - CSM Bukareszt
Cornelia Nycke Groot (Holandia) - Györi Audi ETO KC
Jekaterina Ilina (Rosja) - Rostów-Don
Andrea Lekić (Serbia) - HC Vardar Skopje 

Prawe rozegranie:
Nora Mork (Norwegia) - Larvik HK
Katarina Bulatović (Czarnogóra) - Buducnost Podgorica
Barbara Lazović-Varlec (Słowenia) - HC Vardar Skopje
Szandra Szöllösi-Zacsik (Węgry) - FTC Rail Cargo Hungaria
Line Anna Ryborg Jörgensen (Dania) - CSM Bukareszt 

Prawe skrzydło:
Julia Managarowa (Ukraina) - Rostów-Don
Alexandra do Nascimento (Brazylia) - HCM Baia Mare
Jovanka Radicević (Czarnogóra) - HC Vardar Skopje
Amanda Kurtović (Norwegia) - Larvik HK
Carmen Martin (Hiszpania) - CSM Bukareszt 

Koło:
Heidi Loke (Norwegia) - Györi Audi ETO KC
Dragana Cvijić (Serbia) - Buducnost Podgorica
Oana Manea (Rumunia) - CSM Bukareszt
Marit Frafjord (Norwegia) - Larvik HK
Anja Althaus (Niemcy) - HC Vardar Skopje 

Defensorka:
Eduarda Amorim (Brazylia) - Györi Audi ETO KC
Sabina Jacobsen (Szwecja) - FC Midtjylland
Kinga Achruk (POLSKA) - Buducnost Podgorica
Anna Sen (Rosja) - Rostów-Don
Andrea Klikovać (Czarnogóra) - HC Vardar Skopje 

Najlepsza młoda zawodniczka:
Julia Eriksson (Szwecja) - IK Sävehof
Luca Szekerczes (Węgry) - FTC Rail Cargo Hungaria
Kristine Breistøl (Norwegia) - Larvik HK
Eliza Buceschi (Rumunia) - Thüringer HC
Emma Ekenman-Fernis (Szwecja) - IK Sävehof 

Trener:
Dragan Adżić (Czarnogóra) - Buducnost Podgorica
Jan Leslie (Dania) - Rostów-Don
Ambros Martin (Hiszpania) - Györi Audi ETO KC
Tor Odvar Moen (Norwegia) - Larvik HK
Gabor Elek (Węgry) - FTC Rail Cargo Hungaria

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL