Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Damian Filipowski

El. ME 2018: Polacy poznali rywali w grze o Euro! Będą emocje!

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Białoruś, Serbia i Rumunia będą rywalami polskich szczypiornistów w eliminacjach do Mistrzostw Europy 2018. Losowanie grup odbyło się w czwartek w chorwackim Dubrowniku.

Reprezentacja Polski przed czwartkową ceremonią znalazła się wśród siedmiu drużyn rozstawionych w pierwszym koszyku. Dzięki temu Biało-Czerwoni uniknąć mieli starć z czołowymi europejskimi zespołami - Francją, Hiszpanią czy Danią. Choć Polacy z potęgami nie zagrają, to ich rywale do najłatwiejszych należeć nie będą.

Serbowie i Białorusini to w ostatnich latach regularni uczestnicy mistrzostw Europy i świata. Z obiema tymi drużynami Biało-Czerwoni zmierzyli się podczas styczniowego EHF Euro 2016 w Polsce i w obu meczach zanotowali zwycięstwa - 29:28 z Serbią i 32:27 z Białorusią. 

Rumunia to z kolei ekipa powracają do europejskiej czołówki. W obecnych eliminacjach musieli przebijać się przez prekwalifikacje i fazę play-off, w których ograli Kosowo, Włochy i Izrael. W maju 2015 roku Polacy zagrali z nimi towarzysko w Krakowie - mecz zakończył się wygraną naszych zawodników 27:24. 

Mecze eliminacyjne rozegrane zostaną w trzech okresach: 2-6 listopada 2016 (rundy 1 i 2), 3-7 maja 2017 (rundy 3 i 4) oraz 14-18 czerwca 2017 (rundy 5 i 6).

Spośród 28 drużyn uczestniczących w eliminacjach, awans na EHF Euro w Chorwacji wywalczy 15 zespołów - po dwie ekipy z każdej grupy oraz jedna drużyna z 3. miejsca z najlepszym wynikiem punktowym. 

Mistrzostwa Europy 2018 w Chorwacji odbędą się w dniach 12-28 stycznia 2018. Tytułu bronić będą szczypiorniści reprezentacji Niemiec.

Eliminacje do Mistrzostw Europy 2018:

Grupa 1
- Dania
- Węgry
- Holandia
- Łotwa 

Grupa 2
- POLSKA 
- Białoruś 
- Serbia 
- Rumunia 

Grupa 3
- Hiszpania
- Austria
- Bośnia i Hercegowina
- Finlandia 

Grupa 4 
- Islandia
- Macedonia
- Czechy
- Ukraina 

Grupa 5
- Niemcy
- Słowenia
- Portugalia
- Szwajcaria 

Grupa 6
- Szwecja
- Rosja
- Czarnogóra
- Słowacja 

Grupa 7
- Francja
- Norwegia
- Litwa
- Belgia

Które miejsce w grupie zajmą polscy szczypiorniści?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (14):

Wszystkie komentarze (14)

Komentarze (14)

×
    Wszystkie komentarze (14)
    PRZEJDŹ NA WP.PL