Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP / Marcin Bielecki

IO 2016: Znamy grupy turnieju olimpijskiego w piłce ręcznej kobiet

Maciej Wojs
Maciej Wojs
W piątek 29 kwietnia rozlosowano grupy turnieju piłki ręcznej kobiet podczas Igrzysk Olimpijski 2016 w Rio de Janeiro. Broniące tytuły Norweżki zagrają m.in. z Rumunią, Czarnogórą i Brazylią.

Ceremonia losowania odbyła się w Rio de Janeiro na 98 dni przed rozpoczęciem XXXI Letnich Igrzysk Olimpijskich. 

Dwanaście biorących udział w turnieju reprezentacji podzielonych zostało na dwie sześciozespołowe grupy. Awans do ćwierćfinałów wywalczą po cztery najlepsze drużyny z każdej z grup.

W Rio de Janeiro zabraknie polskich szczypiornistek. W marcowym turnieju kwalifikacyjnym w Astrachaniu, Biało-Czerwone zajęły 3. miejsce, ulegając Rosjankom oraz Szwedkom. To właśnie te dwie drużyny awansowały na igrzyska.

Turniej olimpijski szczypiornistek odbędzie się w dniach 6-21 sierpnia. Areną zmagań będzie Future Arena w Parku Olimpijskim Barra.

Grupa A:
- Norwegia
- Rumunia
- Czarnogóra
- Brazylia
- Hiszpania
- Angola 

Grupa B:
- Holandia
- Rosja
- Szwecja
- Francja
- Argentyna
- Korea Południowa

ZOBACZ WIDEO Igrzyska za 100 dni. Ilu Biało-Czerwonych w Rio? (źródło TVP)

Komentarze (1):

 • f.gonzalez Zgłoś
  Wychodzi na to, że już w pierwszej fazie odpadną dwie silne drużyny. Angola i Argentyna odstają poziomem, ale już pozostałe ekipy są silne albo bardzo silne. Niestety do 1/4 wejdą
  Czytaj całość
  tylko po 4 z każdej grupy. O ile w grupie B typuję Koreanki do szybkiego powrotu do domu, to w grupie A stawka jest baaaardzo wyrównana . Moim zdaniem Rumunki nie przejdą grupy.

  Komentarze (1)

  PRZEJDŹ NA WP.PL