Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Zmiany w PPD Zagrzeb. Trzech nowych zawodników, przyjdzie też Vori?

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Mistrz Chorwacji, RK Prvo plinarsko društvo Zagrzeb, rozpoczął transferową ofensywę. Do zespołu dołączy trzech Słoweńców, a blisko powrotu do drużyny jest też Igor Vori. Na roczne wypożyczenie do MOL-Pick Szeged uda się natomiast Sandro Obranović.

Nowymi zawodnikami tegorocznego ćwierćfinalisty Ligi Mistrzów zostali środkowy rozgrywający Darko Cingesar (do Zagrzebia trafi z RK Maribora Branik), bramkarz Matevz Skok (poprzednio TuS N-Lübbecke) oraz prawy rozgrywający David Miklavcić (Tremblay-en-France HB).

Ich transfery to uzupełnienie składu ekipy Veselina Vujovicia w związku z odejściami Filipa Ivicia (przeniósł się do Kielc) i Luki Stepancicia (trafi do PSG). Cingesar zajmie z kolei miejsce Sandro Obranovicia, który na sezon 2016/17 został wypożyczony do wicemistrza Węgier, MOL-Pick Szeged.

Klubowie działacze prowadzą również rozmowy z obrotowym PSG Igorem Vorim. Jeśli transfer byłego reprezentanta Chorwacji (mistrz świata z 2003 roku i mistrz olimpijski z 2004 roku) dojdzie do skutku, będzie to jego czwarty epizod w zespole z Zagrzebia.

ZOBACZ WIDEO Piotr Masłowski: łatwiej byłoby gdybyśmy byli w trudniejszej grupie (źródło TVP)

Vori karierę rozpoczął właśnie od występów w RK Zagrzeb w latach 1997-2001. Później był zawodnikiem drużyny ze stolicy Chorwacji w latach 2003-2005 i 2007-2009. Ponadto występował we włoskich Alpi Pallamano Prato i Pallamano Conversano oraz FC Barcelona i HSV Hamburg. Od 2013 roku występuje w PSG.

Wszystko wskazuje ponadto na to, trenerem drużyny nadal będzie Veselin Vujović. Choć Czarnogórzec związany jest z ekipą Prvo plinarsko društvo kontraktem do końca czerwca 2017 roku, to ze względu na specjalną klauzulę, mógł opuścić zespół już teraz. Vujović miał oferty m.in. z Orlen Wisły Płock, Naturhouse La Rioja i reprezentacji Iranu, ale nie przyjął żadnej z nich.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL