Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Kevynn NyokasWP SportoweFakty / Tomasz Fąfara / Na zdjęciu: Kevynn Nyokas

Francuski mistrz Europy i świata opuści przedwcześnie Göppingen

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Francuski rozgrywający Kevynn Nyokas odejdzie po zakończeniu sezonu 2015/16 z Frisch Auf! Göppingen. 29-latek doszedł porozumienia z niemieckim klubem w sprawie przedwczesnego rozwiązania umowy.

Nyokas związany był z ekipą z Göppingen kontraktem do 30 czerwca 2017 roku. Po zakończeniu tego sezonu 29-latek zostanie jednak wolnym zawodnikiem i będzie mógł spokojnie szukać sobie nowego klubu.

Media nad Sekwaną spekulują już gdzie reprezentant Francji zagra w przyszłych rozgrywkach. Głównym kandydatem jest US Creteil HB, które szuka następcy dla odchodzącego do Paris Saint-Germain HB Nedima Remiliego.

Göppingen to trzeci w karierze klub Nyokasa. Francuz wyjechał do Bundesligi w 2014 roku, wcześniej grając w Paris HB oraz Chambery Savoie HB

Rozgrywający zyskał nieco rozgłosu podczas Mistrzostw Europy 2014 w Danii, gdy w pierwszym meczu Francuzów przeciw Rosji rzucił dziewięć bramek. Turniej zakończył ze złotym medalem, podobnie jak i Mistrzostwa Świata 2015 w Katarze. 

W tym sezonie Nyokas ze względu na kontuzję więzadeł krzyżowych kolana nie rozegrał ani jednego meczu. Jego występ na igrzyskach w Rio jest raczej wykluczony.

ZOBACZ WIDEO Zygfryd Kuchta: oczekujemy medalu piłkarzy ręcznych w Rio (źródło TVP)

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL