Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Jerzy CieplińskiWP SportoweFakty / Michał Domnik / Na zdjęciu: Jerzy Ciepliński

Jerzy Ciepliński o kadrze Polski. "Odejście Kima Rasmussena nie jest wielką stratą"

Małgorzata Boluk
Małgorzata Boluk
Duński trener podpisał kontrakt z reprezentacją Węgier. To duża strata dla Polski? - Poza tym, że trener zdobył dwukrotnie czwarte miejsce na mistrzostwach świata, nic wielkiego nie wypracował - przyznał szkoleniowiec Jerzy Ciepliński.

Pod koniec kwietnia zostały ucięte spekulacje na temat odejścia Kima Rasmussena z reprezentacji Polski. Selekcjoner nie przedłużył umowy ze Związkiem Piłki Ręcznej w Polsce i związał się w tę środę czteroletnim kontraktem z kadrą Węgier.

Czy odejście trenera jest dużą strata dla naszej drużyny narodowej? - Zdaję sobie sprawę, że moja odpowiedź może zostać odebrana jako stronnicza, bo ja też jestem trenerem i pracowałem przy reprezentacji. Kim Rasmussen poza tym, że zdobył dwukrotnie czwarte miejsce na mstrzostwach świata, nic wielkiego nie wypracował - odpowiedział szkoleniowiec Jerzy Ciepliński.

- Nie zbudował trzonu drużyny i nie zorganizował szkolenia młodzieży na poziomie takim, który by gwarantował sukcesywne uzupełnianie kadry seniorek. Niektóre posunięcia osobowe też były moim zdaniem dość dyskusyjne. Myślę, że tutaj wielkiej straty nie będzie - wymieniał doświadczony trener, który nie będzie aplikował na posadę selekcjonera Biało-Czerwonych.

Kontrakt Duńczyka wygasa wraz z dniem 31 sierpnia. Skandynawski szkoleniowiec poprowadzi jeszcze Polki w dwóch meczach eliminacji do mistrzostw Europy. Karolina Kudłacz i spółka zagrają w czerwcu z Finlandią i Słowacją.

ZOBACZ WIDEO Zygfryd Kuchta: oczekujemy medalu piłkarzy ręcznych w Rio (źródło TVP)

Czy zgadasz się z trenerem Jerzym Cieplińskim?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (15):

 • Dawid Stopka Zgłoś
  This is slander towards the former coach what pysisz Cegiels kibez fame is that George cegelki not be so you dyskryminujonco podchodzć well as job coaches from other scandal paradox
  • Handball_for_ever Zgłoś
   Jurek, weź się chlopie nie kompromituj !! Naprawdę żałosne jest gdy rzemieślnik z tak butą ocenia prawdziwego fachowca. Najsmutniejsze jest że facet naprawdę myśli że nie jest gorzy
   Czytaj całość
   od Duńczyka, a nawet że on by osiągnął więcej.Załosne !
   • Grieg Zgłoś
    Ciepliński jako selekcjoner przebija Rasmussena, jeśli chodzi o osiągnięcia na mistrzostwach Europy (5. miejsce w 1998) i liczbę awansów na mistrzowskie imprezy (w sumie pięć), ale
    Czytaj całość
    jeśli podważa wartość dwukrotnego awansu do strefy medalowej MŚ, to może i lepiej, że Kim nie zna polskiego, bo po przeczytaniu tego mógłby rzucić na nasz szczypiorniak taką samą klątwę, jak Piechniczek na nasz futbol po MŚ w Meksyku w 1986 r.
    Wszystkie komentarze (15)

    Komentarze (15)

     Wszystkie komentarze (15)
     PRZEJDŹ NA WP.PL