WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Michał Domnik / Na zdjęciu: Jerzy Ciepliński

Jerzy Ciepliński o kadrze Polski. "Odejście Kima Rasmussena nie jest wielką stratą"

Małgorzata Boluk
Małgorzata Boluk
Duński trener podpisał kontrakt z reprezentacją Węgier. To duża strata dla Polski? - Poza tym, że trener zdobył dwukrotnie czwarte miejsce na mistrzostwach świata, nic wielkiego nie wypracował - przyznał szkoleniowiec Jerzy Ciepliński.

Pod koniec kwietnia zostały ucięte spekulacje na temat odejścia Kima Rasmussena z reprezentacji Polski. Selekcjoner nie przedłużył umowy ze Związkiem Piłki Ręcznej w Polsce i związał się w tę środę czteroletnim kontraktem z kadrą Węgier.

Czy odejście trenera jest dużą strata dla naszej drużyny narodowej? - Zdaję sobie sprawę, że moja odpowiedź może zostać odebrana jako stronnicza, bo ja też jestem trenerem i pracowałem przy reprezentacji. Kim Rasmussen poza tym, że zdobył dwukrotnie czwarte miejsce na mstrzostwach świata, nic wielkiego nie wypracował - odpowiedział szkoleniowiec Jerzy Ciepliński.

- Nie zbudował trzonu drużyny i nie zorganizował szkolenia młodzieży na poziomie takim, który by gwarantował sukcesywne uzupełnianie kadry seniorek. Niektóre posunięcia osobowe też były moim zdaniem dość dyskusyjne. Myślę, że tutaj wielkiej straty nie będzie - wymieniał doświadczony trener, który nie będzie aplikował na posadę selekcjonera Biało-Czerwonych.

Kontrakt Duńczyka wygasa wraz z dniem 31 sierpnia. Skandynawski szkoleniowiec poprowadzi jeszcze Polki w dwóch meczach eliminacji do mistrzostw Europy. Karolina Kudłacz i spółka zagrają w czerwcu z Finlandią i Słowacją.

ZOBACZ WIDEO Zygfryd Kuchta: oczekujemy medalu piłkarzy ręcznych w Rio (źródło TVP)

Czy zgadasz się z trenerem Jerzym Cieplińskim?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (15):

    Pokaż więcej komentarzy (12)
    PRZEJDŹ NA WP.PL