Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty

Polki przygotowują się do el. ME. To ostatnie zgrupowanie Rasmussena. "To było wspaniałe sześć lat"

Tomasz Rosiński
Tomasz Rosiński
Polskie szczypiornistki od poniedziałku w Kwidzynie przygotowują się do dwóch ostatnich meczów kwalifikacji ME 2016 z Finlandią i Słowacją. To ostatnie zgrupowanie z Biało-Czerwonymi Kima Rasmussena, który niedługo obejmie kadrę Węgier.

Rasmussen rozpoczął pracę z Polkami w 2010 roku i dwukrotnie doprowadził je do półfinałów mistrzostw świata (2013, 2015).

- To było wspaniałe sześć lat w Polsce, mam tu wielu przyjaciół, a niesamowite wspomnienia zostaną we mnie na całe życie - stwierdził Duńczyk.

- Teraz najważniejsze, aby zakończyć pracę z reprezentacją Polski kolejnym sukcesem, jakim będzie awans do finałów mistrzostw Europy - dodał urodzony w 1972 roku szkoleniowiec.

Polski zespół zagra z Finkami 1 czerwca 2016 r. (środa) w Vantaacie, zaś trzy dni później w sobotę ze Słowaczkami w Płocku.

ZOBACZ WIDEO Zygfryd Kuchta: oczekujemy medalu piłkarzy ręcznych w Rio (źródło TVP)

Komentarze (2):

 • DYDO Zgłoś
  Mógłbyś przypomnieć jaka to niemota zdobyła puchar EHF z Montexem ?
  • DYDO Zgłoś
   W 2013 roku to był ogromny sukces . W 2015 tylko wyjątkowy fart zapewnił powtórzenie sukcesu z 2013 roku . W 2014 roku ME to kompromitujący występ reprezentacji poparty jeszcze bardziej
   Czytaj całość
   kompromitującym zachowaniem się Rasmussena jako trenera . Na ME 2014 dał pokaz niekompetencji jako trener dokonując kompromitujących go roszad w składzie reprezentacji a także szalonych zmian w trakcie meczów . Po tych mistrzostwach powinien być odwołany to może by następca nie rozłożył by kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich . Mam tylko nadzieje że nie zawali jeszcze tych kwalifikacji do ME !!!

   Komentarze (2)

   PRZEJDŹ NA WP.PL